Partnerstwo z F. Fw. Beilrode


Beilrode

Gmina we Wschodnich Niemczech, leżąca w Saksonii w okolicach miasta Torgau.

Partnerstwo jednostek

Partnerstwo z F. Fw. Beilrode Partnerstwo OSP Kolonowskie z F.Fw. Beilrode nawiązano w 1972r. w oparciu o artykuł "Poznajmy się" zamieszczony w nr 5/1972 "Strażaka". Na pierwszym spotkaniu w dniach 4-6 października 1972r. w Beilrode opracowano ramowe założenia współpracy, które w dniu 4 listopada 1972r. w Kolonowskiem zaakceptowano. Jednostki posiadają jednakowe sztandary z wizerunkiem św. Floriana, wykonane przez tą samą artystkę - hafciarkę. W 1993r. i 1996r. dokonano wymiany Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Bad-Wildschutz, Beilrode i na terenie Regolowca.

Wspołpraca gmin

Partnerstwo z F. Fw. Beilrode Po 28 latach partnerstwa strażaków w 2000r. Burmistrzowie J. Kotyś i F. Kuschel podpisali umowę o partnerstwie między gminami Kolonowskie i Beilrode. Wspólpraca gminy Beilrode z gminą Kolonowskie rozwija się nie tylko wsród strażaków, ale także i wsród klubów sportowych, orkiestry i szkół.
Z okazji 100-lecia Sportu w Beilorde, w dniach 05-07 czerwca 2009 strażacy z OSP Kolonowskie odwiedzili partnerską jednostkę z F.Fw. Beilrode, gdzie koledzy pokazali nam swój sprzęt, samochody oraz remizę.
Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u