Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

im. Józefa Bartnika - Kolonowskie


Historia

Historia MDP Pierwszą MDP Kolonowskie powołano w 1958r. a jej dowódcą był dh Jan Magiera. Drużyna ta jesienią 1958r. zajęła w Zawodach Powiatowych I-sze miejsce, a w Zawodach Wojewódzkich w Brzegu II-gie miejsce. Przez kilka lat MDP utrzymywała się w czołówce Powiatu Strzeleckiego. W końcu lat 70-tych Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Kolonowskie znikła. Dopiero nowy zarząd OSP wybrany w 1991r., spowodował że 1 grudnia 1991r. powołano od nową drużynę pod dowodzeniem dh Dawida Kruka, od tego czasu trwa aktywna działalność. MDP uczestniczyła w obozach szkoleniowo wypoczynkowych nad jeziorem Turawskim w latach 1960 oraz 1971. Wspólnie z MDP Beilrode (Niemcy) w 1993 w Bad Wildschűtz i Regolowcu oraz w 1996r. w Beilrode. Dużym osiągnięciem był udział w Zawodach Powiatowych w Torgau (Niemcy) w których to MDP Kolonowskie zajęła w grupie drużyn zaproszonych I-sze miejsce, pokonując w finale MDP z Falkenberg (Niemcy) o całe 4 sekundy.

Obecna działalność

MDP Kolonowskie - Zawody Gminne 2009 Drużynie, uchwałą Walnego Zebrania w 2002 roku nadano imię Józefa Bartnika - długoletniego prezesa OSP Kolonowskie, który obejmując funkcję prezesa w 1957 roku, postawił sobie jako zadanie priorytetowe ożywienie ruchu młodzieżowego przy OSP. Obecnie, drużyna licząca 16 osób działając głównie pod opieką dh Tomasza Krasuckiego od dziesięciu lat na Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych zajmuje najwyższe, pierwsze miejsce.

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u