Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 17
miejscowe zagrożenia - 16
fałszywe alarmy - 1
Razem : 34

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Zgłoszenie o płonącym śmietniku

Dodano : 22/01/2016
Zgłoszenie o płonącym śmietnikuW czwartek kwadrans przed północą otrzymaliśmy zgłoszenie o palącym się śmietniku na przystanku autobusowym przy ul. Piastowskiej w Kolonowskiem. Z racji podejrzenia aktu dewastacji wezwano również patrol policji, który na miejscu wyjaśniał okoliczności wydarzenia. Palące się nagromadzone na kształt ogniska gałęzie ugaszone zostały przez mieszkańców.

Pożar sadzy w kominie przy ul. Piastowskiej

Dodano : 02/01/2016
Pożar sadzy w kominie przy ul. Piastowskiej2 stycznia o 20:54 zaalarmowano łącznie trzy zastępy straży pożarnej do pożaru sadzy w kominie przy ul. Piastowskiej w Kolonowskiem (Fosowskie). Na miejscu zdarzenia jako pierwsza działania podjęła jednostka OSP Staniszcze Wielkie, której dowódca po dokładnym rozpoznaniu uznał siły i środki swojego zastępu za wystarczające. Po kilkunastu minutach wróciliśmy do bazy.

Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników - Wieliczka

Dodano : 22/12/2015
Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników - Wieliczka (Fot. Błażej Duk)Po raz drugi nasza jednostka zgłosiła się do Barbórkowego Turnieju Strażaków i Ratowników organizowanego w Wieliczce. Tym razem Damian Bonk, Kamil Wójcik oraz Roman Wacławczyk pokonując 110 metrową różnicę poziomów szybu M. Daniłowicza uzyskali czas 7:46.67. W ogólnej klasyfikacji startujących drużyn dało to 68 miejsce. Z województwa opolskiego na zawodach pojawiło się również Zalesie Śląskie oraz Polska Cerekiew.

Pożar zabudowań w Żędowicach

Dodano : 21/12/2015
Pożar zabudowań w ŻędowicachO godz. 4:40 nasz zastęp w sile sześciu ratowników alarmowo udał się do Żędowic, gdzie przy ul. Stawowej doszło do pożaru zabudowań mieszkalnych i gospodarczych. W momencie pojawienia się ognia w domu nie było żadnych osób. Działania strażaków naszego powiatu wspierał zadysponowany kontener sprzętu ochrony dróg oddechowych z JRG Kędzierzyn Koźle oraz dwa podnośniki z drabiną z Olesna i Krapkowic.

Dachowanie Chevroleta na DW-463

Dodano : 17/12/2015
Dachowanie Chevroleta na DW-463Niekorzystne warunki panujące od samego rana na naszych drogach prawdopodobnie przyczyniły się do dachowania samochodu osobowego o którym informacja wpłynęła do nas w czwartkowy poranek przed godz. 7:30. Szczęśliwie nie potwierdziła się wstępna treść zgłoszenia mówiąca o dwóch osobach zakleszczonych w pojeździe, a podróżującym pomocy udzieliło Pogotowie Ratunkowe. W drodze powrotnej napotkaliśmy na kolejny samochód, który wpadł do rowu.

Kolizja dwóch samochodów osobowych

Dodano : 16/12/2015
Kolizja dwóch samochodów osobowychDo niegroźnej kolizji dwóch samochodów osobowych marki BMW i Volkswagen zostaliśmy wezwani dzisiaj o godz. 10:40. Na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Opolskiej w Kolonowskiem gdzie doszło do zderzenia szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia - w tym całkowitym zablokowaniu ruchu na czas prowadzonych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa ratownikom.

Czwartkowe ćwiczenia na terenie zakładu Packprofil

Dodano : 16/12/2015
Czwartkowe ćwiczenia na terenie zakładu PackprofilW czwartkowy wieczór (10 grudnia) na terenie zakładu Packprofil zostały przeprowadzone ćwiczenia jednostek OSP z terenu gminy Kolonowskie. Jednym z elementów działań ratowniczo-gaśniczych była ewakuacja poszkodowanych podczas zdarzenia strażaków. Na koniec omówione zostały wszystkie błędy, które w przyszłości należy mieć na uwadze. Do fikcyjnego zdarzenia dojechał również zastęp JRG.

Drzewo na DW463

Dodano : 30/11/2015
Drzewo na DW463W poniedziałek, zaraz po godz. 7:00 otrzymaliśmy informację o przewróconym na jezdnię drzewie pomiędzy miejscowością Kolonowskie a skrzyżowaniem dróg Staniszcze Małe - Myślina. Na miejscu zastaliśmy niebezpiecznie wystające drobne gałęzie, które w kilka minut zostały sprawnie usunięte. W czasie prowadzenia działań nie było utrudnień w ruchu.

Ćwiczenia sprawdzające gotowość

Dodano : 24/11/2015
Ćwiczenia sprawdzające gotowość24 listopada o godz. 9:57 została przeprowadzona próba alarmowania do zdarzenia zakładającego pożar na terenie zakładu UNIMOT Zawadzkie specjalizującego się w obrocie gazem płynnym, gazem ziemnym, biopaliwami oraz olejem napędowym. OSP Kolonowskie zgłosiło gotowość do wyjazdu w pięcioosobowym składzie - w tym jeden kierowca oraz trzech uprawnionych dowódców.

Drzewa zagrażające bezpieczeństwu

Dodano : 21/11/2015
Drzewa zagrażające bezpieczeństwuSilne wiatry jakie miały miejsce na początku tego tygodnia były prawdopodobną przyczyną środowego wyjazdu naszej jednostki. Około godz. 13:40 pięciu ochotników zaalarmowanych dźwiękiem syreny oraz systemem powiadamiania SMS, zgodnie z treścią zgłoszenia udało się na drogę wojewódzką nr 463 (kierunek Zawadzkie) aby usunąć zagrażające bezpieczeństwu połamane drzewa.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u