Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 17
miejscowe zagrożenia - 16
fałszywe alarmy - 1
Razem : 34

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Kolejne drzewo stwarzające zagrożenie w Kolonowskiem

Dodano : 20/06/2016
Kolejne drzewo stwarzające zagrożenie w KolonowskiemTym razem o godz. 11:00 (20 czerwca) ruszyliśmy na ulicę Zakładową, gdzie zgodnie z treścią zgłoszenia niebezpiecznie pochylone drzewo stwarzało zagrożenie dla przejeżdżających tam samochodów i innych uczestników ruchu w drodze do miejscowych zakładów pracy. Drzewo zostało sprawnie usunięte i sześciu strażaków mogło przed niecałą godziną wrócić do bazy.

Silne wiatry i interwencje strażaków

Dodano : 17/06/2016
Silne wiatry i interwencje strażakówW trzech miejscach nasi strażacy interweniowali w związku z silnymi wiatrami jakie miały miejsce 17 czerwca. Około 10:10 usuwaliśmy powalone drzewa - najpierw przy ul. Księdza Czerwionki, następnie przy ul. 1 Maja w Kolonowskiem. Kolejne popołudniowe zgłoszenie o godz. 15:30 dotyczyło drzewa przewróconego na druty energetyczne przy drodze wojewódzkiej nr 463 w kierunku Zawadzkiego.

Powalone drzewo przy ul. 1 Maja

Dodano : 16/06/2016
Powalone drzewo przy ul. 1 MajaW czwartek o godz. 5:01 dotarła do nas informacja o powalonym drzewie na ulicę 1 Maja w Kolonowskiem. Po przyjeździe zaalarmowanych dwóch zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej drzewo zostało usunięte a droga uprzątnięta aby nie stwarzać niebezpieczeństwa dla uczestników ruchu. Po około 30 minutach wróciliśmy do remizy.

Wypadek na terenie zakładu pracy w Kolonowskiem

Dodano : 15/06/2016
Wypadek na terenie zakładu pracy w KolonowskiemDrastyczne zgłoszenie o wypadku na terenie jednego z zakładów pracy w Kolonowskiem wpłynęło do straży pożarnej dzisiaj chwilę po godz. 11:30. Przed naszym dotarciem pod wskazany adres, poszkodowanemu pomocy udzielał Zespół Ratownictwa Medycznego a nasze działania polegały na pomocy w ewakuacji pracownika do karetki. Odpowiednie organy będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności całego zdarzenia.

Pożar trawy, ćwiczenia na obiekcie firmy IZOSTAL

Dodano : 26/05/2016
Pożar trawy, ul. Opolska Kolonowskie23 maja o godz. 22:36 zaalarmowano dwa zastępy strażaków z Kolonowskiego i Staniszcz Wielkich do pożaru trawy przy ul. Opolskiej w Kolonowskiem. Dzień później o godz. 8:45 zorganizowane zostały ćwiczenia na terenie firmy IZOSTAL. Standardowo przekazano wskazówki i omówiono wszystkie błędy przybyłych strażaków, aby w przyszłości szybko i sprawnie reagować w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Pożar trawy na przystani kajakowej

Dodano : 02/04/2016
Pożar trawy na przystani kajakowej2 kwietnia o godz. 15:20 dwoma zastępami zostaliśmy wezwani do pożaru suchej trawy na gminnej przystani kajakowej przy ul. Księdza Czerwionki w Kolonowskiem. Po potwierdzeniu zgłoszenia podano dwa prądy wody w natarciu i przy pomocy pompy pływającej zbudowano zasilanie naszych samochodów z pobliskiej rzeki. Po niecałej godzinie wróciliśmy do remizy.

Poszerzamy swoją wiedzę - kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Dodano : 01/03/2016
Poszerzamy swoją wiedzę - kurs Kwalifikowanej Pierwszej PomocyPrzez ostatnie trzy weekendy grupa strażaków uczestniczyła w szkoleniach organizowanych przez Zarząd Wojewódzki ZOSP RP w Ośrodku Szkoleniowym Strażak w Turawie. W dniach 12-14 oraz 19-21 lutego trzy osoby ukończyły kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy otrzymując tym samym tytuł Ratownika. Dodatkowo 27-28 lutego jedna osoba pozytywnie zaliczyła egzamin potwierdzający już posiadane uprawnienia (recertyfikacja).

Podsumowanie działalności oraz nowe władze jednostki!

Dodano : 01/03/2016
Podsumowanie działalności oraz nowe władze jednostki! Na niedzielnym (28 lutego) Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym w obecności zaproszonych gości oraz zebranych członków OSP Kolonowskie oprócz podsumowania działalności w ubiegłym 2015 roku wybrano jednogłośnie nowy skład Zarządu. Najważniejsze funkcje przez najbliższe lata sprawować będą Norbert Smieskol - jako Prezes OSP oraz Franciszek Ibrom obejmujący funkcję Naczelnika.

Pożar w Żędowicach

Dodano : 06/02/2016
Pożar w ŻędowicachPracowity poranek dla straży pożarnej. O godz. 5:45 dźwięk syreny zwołał sześciu ochotników z Kolonowskiego, którzy alarmowo udali się do miejscowości Żędowice w gminie Zawadzkie gdzie doszło do pożaru na terenie zakładu stolarskiego. W tym samym czasie inna część naszego powiatu walczyła z pożarem budynku w Suchej koło Strzelec Opolskich.

Pożar sadzy w kominie przy ul. Kościuszki

Dodano : 03/02/2016
Pożar sadzy w kominie przy ul. KościuszkiW środowe południe (3 lutego) o godz. 14:40 zadysponowano nas do pożaru sadzy w kominie przy ul. Kościuszki w Kolonowskiem. Po rozpoznaniu sytuacji wyjęto i wygaszono zawartość pieca oraz przewietrzono budynek, a mieszkańcom zalecono dokładną kontrolę całej instalacji ogrzewania przez odpowiednio uprawnionego fachowca. W akcji udział brała również jednostka OSP Staniszcze Wielkie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u