Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 24
miejscowe zagrożenia - 19
fałszywe alarmy - 2
Razem : 45

Statystyka zdarzeń 2019
pożary - 3
miejscowe zagrożenia - 13
fałszywe alarmy - 0
Razem : 16

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie
Kolejna zbiórka białego szkła planowana jest na 30 marca od godz. 10:00.
Dziękujemy za wsparcie naszej działalności!

Dwie sobotnie interwencje naszych strażaków

Dodano : 20/08/2016
Dwie sobotnie interwencje naszych strażakówO godz. 16:04 ochotnicy gasili pożar trawy przy ul. Dworcowej w Kolonowskiem. O godz. 20:14 jednostki OSP Kolonowskie oraz OSP Zawadzkie zadysponowane zostały do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 463, gdzie prowadząca motocykl uderzyła w sarnę. Przed naszym przyjazdem poszkodowana znajdowała się pod opieką ratowników medycznych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz oświetlono teren działań.

Szerszenie i pożar akumulatorów samochodu ciężarowego

Dodano : 18/08/2016
OSP Kolonowskie9 sierpnia usuwaliśmy gniazdo szerszeni przy budynku Urzędu Miasta i Gminy w Kolonowskiem. 16 sierpnia wpłynęło do straży pożarnej zgłoszenie o palących się akumulatorach samochodu ciężarowego na drodze pomiędzy miejscowościami Kolonowskie i Zawadzkie. Po zakończonej akcji nasi strażacy dostarczyli kierowcy zagranicznego pojazdu posiłek w długim oczekiwaniu na pomoc ze strony swojego pracodawcy.

Przewrócone drzewa, ul. Prosta w Kolonowskiem

Dodano : 13/07/2016
Przewrócone drzewa, ul. Prosta w KolonowskiemSilne wiatry jakie miały miejsce w poniedziałkowy wieczór przyczyniły się do wyjazdu naszego zastępu na ul. Prostą w Kolonowskiem w celu usunięcia powalonych drzew. Mając na uwadze uszkodzoną linię energetyczną zabezpieczono miejsce zdarzenia i po dotarciu Pogotowia Energetycznego całkowicie usunięto zagrożenie.

Niewybuchy w lesie

Dodano : 13/07/2016
Niewybuchy w lesie7 i 8 lipca co kilka godzin jednostki kolejno OSP Staniszcze Małe, Staniszcze Wielkie oraz OSP Kolonowskie dysponowane były do zabezpieczenia znalezionych w lesie niewybuchów pomiędzy miejscowością Kolonowskie a Myślina. Dyżury pełnione były aż do momentu przyjazdu patrolu rozminowania i całkowitego usunięcia wszystkich znalezionych elementów.

Pochylone drzewo przy Zakładowej w Kolonowskiem

Dodano : 07/07/2016
Pochylone drzewo przy Zakładowej w KolonowskiemWczoraj, 6 lipca o godz. 18:22 nasza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej została zadysponowana do przewróconego drzewa przy ul. Zakładowej w Kolonowskiem. Po potwierdzeniu zgłoszenia bez konieczności dysponowania dodatkowych sił i środków utrudniające przejazd drzewo zostało szybko usunięte a droga uprzątnięta. Blisko połowa tegorocznych interwencji strażaków z Kolonowskiego dotyczy powalonych drzew.

Kurs ratownictwa technicznego

Dodano : 21/06/2016
Kurs ratownictwa technicznegoEgzaminem praktycznym zakończył się w niedzielę 19 czerwca kurs ratownictwa technicznego prowadzony przez Komendę Powiatową PSP w Strzelcach Opolskich. Cztery osoby z naszej jednostki przez cały weekend ćwiczyły techniki wykonywania dostępu oraz ewakuację osób poszkodowanych i uwięzionych w pojazdach. Wszyscy po poprawnym wykonaniu zadania zaliczyli test z wynikiem pozytywnym.

Kolejne drzewo stwarzające zagrożenie w Kolonowskiem

Dodano : 20/06/2016
Kolejne drzewo stwarzające zagrożenie w KolonowskiemTym razem o godz. 11:00 (20 czerwca) ruszyliśmy na ulicę Zakładową, gdzie zgodnie z treścią zgłoszenia niebezpiecznie pochylone drzewo stwarzało zagrożenie dla przejeżdżających tam samochodów i innych uczestników ruchu w drodze do miejscowych zakładów pracy. Drzewo zostało sprawnie usunięte i sześciu strażaków mogło przed niecałą godziną wrócić do bazy.

Silne wiatry i interwencje strażaków

Dodano : 17/06/2016
Silne wiatry i interwencje strażakówW trzech miejscach nasi strażacy interweniowali w związku z silnymi wiatrami jakie miały miejsce 17 czerwca. Około 10:10 usuwaliśmy powalone drzewa - najpierw przy ul. Księdza Czerwionki, następnie przy ul. 1 Maja w Kolonowskiem. Kolejne popołudniowe zgłoszenie o godz. 15:30 dotyczyło drzewa przewróconego na druty energetyczne przy drodze wojewódzkiej nr 463 w kierunku Zawadzkiego.

Powalone drzewo przy ul. 1 Maja

Dodano : 16/06/2016
Powalone drzewo przy ul. 1 MajaW czwartek o godz. 5:01 dotarła do nas informacja o powalonym drzewie na ulicę 1 Maja w Kolonowskiem. Po przyjeździe zaalarmowanych dwóch zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej drzewo zostało usunięte a droga uprzątnięta aby nie stwarzać niebezpieczeństwa dla uczestników ruchu. Po około 30 minutach wróciliśmy do remizy.

Wypadek na terenie zakładu pracy w Kolonowskiem

Dodano : 15/06/2016
Wypadek na terenie zakładu pracy w KolonowskiemDrastyczne zgłoszenie o wypadku na terenie jednego z zakładów pracy w Kolonowskiem wpłynęło do straży pożarnej dzisiaj chwilę po godz. 11:30. Przed naszym dotarciem pod wskazany adres, poszkodowanemu pomocy udzielał Zespół Ratownictwa Medycznego a nasze działania polegały na pomocy w ewakuacji pracownika do karetki. Odpowiednie organy będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności całego zdarzenia.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u