Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 17
miejscowe zagrożenia - 16
fałszywe alarmy - 1
Razem : 34

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Dodano : 28/09/2016
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze24 września po kilku latach przerwy zorganizowane zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze na boisku LZS w Staniszczach Wielkich. Do zmagań w ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej stawiło się łącznie sześć drużyn w trzech kategoriach. Nasza grupa ostatecznie zajęła drugie miejsce.

Gniazdo os i inspekcja gotowości operacyjnej

Dodano : 28/09/2016
OSP Kolonowskie20 września w czasie kiedy czterech naszych strażaków odbywało kurs kierowców-konseratorów, drugi zastęp OSP Kolonowskie usuwał gniazdo os przy ul. Księdza Czerwionki w Kolonowskiem. 22 września przedstawiciele KP PSP w Strzelcach Opolskich przeprowadzili inspekcję gotowości operacyjnej. Działalność naszej jednostki oraz symulowana akcja została oceniona na maksymalną liczbę punktów.

Pożary w Staniszczach Wielkich i Kolonowskiem

Dodano : 29/08/2016
Pożary w Staniszczach Wielkich i KolonowskiemW piątek, 26 sierpnia zaraz po godz. 11:00 zaalarmowano nas do pożaru przy ul. Kościelnej w Staniszczach Wielkich. Na miejscu sytuację opanowała miejscowa jednostka.
Dzień później, 27 sierpnia o godz. 13:15 jednym zastępem strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem wyjechali do pożaru nieużytków przy ul. Brzozowej.

Akcja Wakacyjna Redakcja ze Strzelcem Opolskim

Dodano : 26/08/2016
Akcja Wakacyjna Redakcja ze Strzelcem OpolskimPodczas wakacyjnej akcji zorganizowanej przez redakcję Strzelca Opolskiego licznie zgromadzone dzieci mogły poznać sprzęt oraz same spróbować swoich sił w roli strażaka próbując ugasić fikcyjny pożar budynku na specjalnie przygotowanym modelu. Przy okazji redaktorzy wytypowali Arkadiusza Mikołajczyka do tytułu najsympatyczniejszego! Głosujcie za pośrednictwem facebooka, zostawiając mu swoją łapkę w górę.

Dwie sobotnie interwencje naszych strażaków

Dodano : 20/08/2016
Dwie sobotnie interwencje naszych strażakówO godz. 16:04 ochotnicy gasili pożar trawy przy ul. Dworcowej w Kolonowskiem. O godz. 20:14 jednostki OSP Kolonowskie oraz OSP Zawadzkie zadysponowane zostały do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 463, gdzie prowadząca motocykl uderzyła w sarnę. Przed naszym przyjazdem poszkodowana znajdowała się pod opieką ratowników medycznych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz oświetlono teren działań.

Szerszenie i pożar akumulatorów samochodu ciężarowego

Dodano : 18/08/2016
OSP Kolonowskie9 sierpnia usuwaliśmy gniazdo szerszeni przy budynku Urzędu Miasta i Gminy w Kolonowskiem. 16 sierpnia wpłynęło do straży pożarnej zgłoszenie o palących się akumulatorach samochodu ciężarowego na drodze pomiędzy miejscowościami Kolonowskie i Zawadzkie. Po zakończonej akcji nasi strażacy dostarczyli kierowcy zagranicznego pojazdu posiłek w długim oczekiwaniu na pomoc ze strony swojego pracodawcy.

Przewrócone drzewa, ul. Prosta w Kolonowskiem

Dodano : 13/07/2016
Przewrócone drzewa, ul. Prosta w KolonowskiemSilne wiatry jakie miały miejsce w poniedziałkowy wieczór przyczyniły się do wyjazdu naszego zastępu na ul. Prostą w Kolonowskiem w celu usunięcia powalonych drzew. Mając na uwadze uszkodzoną linię energetyczną zabezpieczono miejsce zdarzenia i po dotarciu Pogotowia Energetycznego całkowicie usunięto zagrożenie.

Niewybuchy w lesie

Dodano : 13/07/2016
Niewybuchy w lesie7 i 8 lipca co kilka godzin jednostki kolejno OSP Staniszcze Małe, Staniszcze Wielkie oraz OSP Kolonowskie dysponowane były do zabezpieczenia znalezionych w lesie niewybuchów pomiędzy miejscowością Kolonowskie a Myślina. Dyżury pełnione były aż do momentu przyjazdu patrolu rozminowania i całkowitego usunięcia wszystkich znalezionych elementów.

Pochylone drzewo przy Zakładowej w Kolonowskiem

Dodano : 07/07/2016
Pochylone drzewo przy Zakładowej w KolonowskiemWczoraj, 6 lipca o godz. 18:22 nasza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej została zadysponowana do przewróconego drzewa przy ul. Zakładowej w Kolonowskiem. Po potwierdzeniu zgłoszenia bez konieczności dysponowania dodatkowych sił i środków utrudniające przejazd drzewo zostało szybko usunięte a droga uprzątnięta. Blisko połowa tegorocznych interwencji strażaków z Kolonowskiego dotyczy powalonych drzew.

Kurs ratownictwa technicznego

Dodano : 21/06/2016
Kurs ratownictwa technicznegoEgzaminem praktycznym zakończył się w niedzielę 19 czerwca kurs ratownictwa technicznego prowadzony przez Komendę Powiatową PSP w Strzelcach Opolskich. Cztery osoby z naszej jednostki przez cały weekend ćwiczyły techniki wykonywania dostępu oraz ewakuację osób poszkodowanych i uwięzionych w pojazdach. Wszyscy po poprawnym wykonaniu zadania zaliczyli test z wynikiem pozytywnym.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u