Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 22
miejscowe zagrożenia - 17
fałszywe alarmy - 2
Razem : 41

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Zderzenie dwóch pojazdów na DW463

Dodano : 30/11/2016
Zderzenie dwóch pojazdów na DW463 Chwilę po godz. 17:00 sześcioosobowym zastępem wyjechaliśmy do zderzenia dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 463. Prawdopodobnie przyczyną były panujące warunki atmosferyczne i niezachowanie należytej ostrożności. Trzy z czterech osób podróżujących samochodem marki Ford zostały zabrane do szpitala na szczegółowe badania - w tym dwoje małych dzieci.

Kot na słupie energetycznym

Dodano : 27/10/2016
Kot na słupie energetycznym Spore zainteresowanie mieszkańców wzbudziły w czwartek samochody straży pożarnej przy ul. Słowackiego w Kolonowskiem. Około godz. 14:40 wpłynęło zgłoszenie o kocie na słupie energetycznym. Do sprawnego a przede wszystkim bezpiecznego przeprowadzenia akcji zadysponowano podnośnik z JRG Strzelce Opolskie, który do ewakuacji zwierzaka ruszył po potwierdzeniu wyłączenia zasilania przez Pogotowie Energetyczne.

Podsumowanie zbiórki złomu

Dodano : 04/10/2016
Podsumowanie zbiórki złomuNa przeprowadzonej 10 września zbiórce złomu udało się zgromadzić blisko 12 ton żelastwa i innych surowców wtórnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom za wsparcie naszej działalności. Zakupiony ze zgromadzonych środków nowy sprzęt poprawi sprawność prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w naszej gminie.

Drzewo na drodze w kierunku Zawadzkiego

Dodano : 28/09/2016
Drzewo na drodze w kierunku Zawadzkiego27 września o godz. 22:10 otrzymaliśmy informację o powalonym drzewie całkowicie blokującym przejazd na drodze wojewódzkiej nr 463 w kierunku Zawadzkiego. Jak łatwo można było zauważyć, powodem całego zamieszania były bobry. Po kilkunastu minutach zniecierpliwieni kierowcy mogli ruszyć w dalszą podróż.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Dodano : 28/09/2016
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze24 września po kilku latach przerwy zorganizowane zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze na boisku LZS w Staniszczach Wielkich. Do zmagań w ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej stawiło się łącznie sześć drużyn w trzech kategoriach. Nasza grupa ostatecznie zajęła drugie miejsce.

Gniazdo os i inspekcja gotowości operacyjnej

Dodano : 28/09/2016
OSP Kolonowskie20 września w czasie kiedy czterech naszych strażaków odbywało kurs kierowców-konseratorów, drugi zastęp OSP Kolonowskie usuwał gniazdo os przy ul. Księdza Czerwionki w Kolonowskiem. 22 września przedstawiciele KP PSP w Strzelcach Opolskich przeprowadzili inspekcję gotowości operacyjnej. Działalność naszej jednostki oraz symulowana akcja została oceniona na maksymalną liczbę punktów.

Pożary w Staniszczach Wielkich i Kolonowskiem

Dodano : 29/08/2016
Pożary w Staniszczach Wielkich i KolonowskiemW piątek, 26 sierpnia zaraz po godz. 11:00 zaalarmowano nas do pożaru przy ul. Kościelnej w Staniszczach Wielkich. Na miejscu sytuację opanowała miejscowa jednostka.
Dzień później, 27 sierpnia o godz. 13:15 jednym zastępem strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem wyjechali do pożaru nieużytków przy ul. Brzozowej.

Akcja Wakacyjna Redakcja ze Strzelcem Opolskim

Dodano : 26/08/2016
Akcja Wakacyjna Redakcja ze Strzelcem OpolskimPodczas wakacyjnej akcji zorganizowanej przez redakcję Strzelca Opolskiego licznie zgromadzone dzieci mogły poznać sprzęt oraz same spróbować swoich sił w roli strażaka próbując ugasić fikcyjny pożar budynku na specjalnie przygotowanym modelu. Przy okazji redaktorzy wytypowali Arkadiusza Mikołajczyka do tytułu najsympatyczniejszego! Głosujcie za pośrednictwem facebooka, zostawiając mu swoją łapkę w górę.

Dwie sobotnie interwencje naszych strażaków

Dodano : 20/08/2016
Dwie sobotnie interwencje naszych strażakówO godz. 16:04 ochotnicy gasili pożar trawy przy ul. Dworcowej w Kolonowskiem. O godz. 20:14 jednostki OSP Kolonowskie oraz OSP Zawadzkie zadysponowane zostały do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 463, gdzie prowadząca motocykl uderzyła w sarnę. Przed naszym przyjazdem poszkodowana znajdowała się pod opieką ratowników medycznych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz oświetlono teren działań.

Szerszenie i pożar akumulatorów samochodu ciężarowego

Dodano : 18/08/2016
OSP Kolonowskie9 sierpnia usuwaliśmy gniazdo szerszeni przy budynku Urzędu Miasta i Gminy w Kolonowskiem. 16 sierpnia wpłynęło do straży pożarnej zgłoszenie o palących się akumulatorach samochodu ciężarowego na drodze pomiędzy miejscowościami Kolonowskie i Zawadzkie. Po zakończonej akcji nasi strażacy dostarczyli kierowcy zagranicznego pojazdu posiłek w długim oczekiwaniu na pomoc ze strony swojego pracodawcy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u