Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 24
miejscowe zagrożenia - 19
fałszywe alarmy - 2
Razem : 45

Statystyka zdarzeń 2019
pożary - 3
miejscowe zagrożenia - 13
fałszywe alarmy - 0
Razem : 16

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie
Kolejna zbiórka białego szkła planowana jest na 30 marca od godz. 10:00.
Dziękujemy za wsparcie naszej działalności!

Pożar sadzy w kominie przy ul. Dzierżonia

Dodano : 11/12/2016
OSP KolonowskieZgłoszenie dotyczące pożaru sadzy w kominie otrzymaliśmy w niedzielne południe o godz. 15:40. W budynku wielorodzinnym przy ulicy Dzierżonia w Kolonowskiem (Fosowskie) przed naszym przyjazdem wygaszone zostały wszystkie piece, a nasze działania polegały na zlokalizowaniu źródła zdarzenia i przeczyszczeniu przewodów kominowych. Mieszkania zostały sprawdzone pod kątem obecności tlenku węgla z wynikiem negatywnym.

Pożar budynku wielorodzinnego w Zawadzkiem

Dodano : 06/12/2016
Pożar budynku wielorodzinnego w Zawadzkiem (zdjęcia Krzysztof Kuc)W poniedziałek 5 grudnia o godz. 18:30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku wielorodzinnego przy ul. Andrzeja w Zawadzkiem. Szczęśliwie wszyscy lokatorzy czterech mieszkań zdążyli opuścić budynek. Szczegółowe informacje oraz zdjęcia dostępne są na portalu O!Polskie Ratownictwo. Na miejscu pracowały zastępy jednostek OSP gminy Zawadzkie oraz JRG Strzelce Opolskie.

Zderzenie dwóch pojazdów na DW463

Dodano : 30/11/2016
Zderzenie dwóch pojazdów na DW463 Chwilę po godz. 17:00 sześcioosobowym zastępem wyjechaliśmy do zderzenia dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 463. Prawdopodobnie przyczyną były panujące warunki atmosferyczne i niezachowanie należytej ostrożności. Trzy z czterech osób podróżujących samochodem marki Ford zostały zabrane do szpitala na szczegółowe badania - w tym dwoje małych dzieci.

Kot na słupie energetycznym

Dodano : 27/10/2016
Kot na słupie energetycznym Spore zainteresowanie mieszkańców wzbudziły w czwartek samochody straży pożarnej przy ul. Słowackiego w Kolonowskiem. Około godz. 14:40 wpłynęło zgłoszenie o kocie na słupie energetycznym. Do sprawnego a przede wszystkim bezpiecznego przeprowadzenia akcji zadysponowano podnośnik z JRG Strzelce Opolskie, który do ewakuacji zwierzaka ruszył po potwierdzeniu wyłączenia zasilania przez Pogotowie Energetyczne.

Podsumowanie zbiórki złomu

Dodano : 04/10/2016
Podsumowanie zbiórki złomuNa przeprowadzonej 10 września zbiórce złomu udało się zgromadzić blisko 12 ton żelastwa i innych surowców wtórnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom za wsparcie naszej działalności. Zakupiony ze zgromadzonych środków nowy sprzęt poprawi sprawność prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w naszej gminie.

Drzewo na drodze w kierunku Zawadzkiego

Dodano : 28/09/2016
Drzewo na drodze w kierunku Zawadzkiego27 września o godz. 22:10 otrzymaliśmy informację o powalonym drzewie całkowicie blokującym przejazd na drodze wojewódzkiej nr 463 w kierunku Zawadzkiego. Jak łatwo można było zauważyć, powodem całego zamieszania były bobry. Po kilkunastu minutach zniecierpliwieni kierowcy mogli ruszyć w dalszą podróż.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Dodano : 28/09/2016
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze24 września po kilku latach przerwy zorganizowane zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze na boisku LZS w Staniszczach Wielkich. Do zmagań w ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej stawiło się łącznie sześć drużyn w trzech kategoriach. Nasza grupa ostatecznie zajęła drugie miejsce.

Gniazdo os i inspekcja gotowości operacyjnej

Dodano : 28/09/2016
OSP Kolonowskie20 września w czasie kiedy czterech naszych strażaków odbywało kurs kierowców-konseratorów, drugi zastęp OSP Kolonowskie usuwał gniazdo os przy ul. Księdza Czerwionki w Kolonowskiem. 22 września przedstawiciele KP PSP w Strzelcach Opolskich przeprowadzili inspekcję gotowości operacyjnej. Działalność naszej jednostki oraz symulowana akcja została oceniona na maksymalną liczbę punktów.

Pożary w Staniszczach Wielkich i Kolonowskiem

Dodano : 29/08/2016
Pożary w Staniszczach Wielkich i KolonowskiemW piątek, 26 sierpnia zaraz po godz. 11:00 zaalarmowano nas do pożaru przy ul. Kościelnej w Staniszczach Wielkich. Na miejscu sytuację opanowała miejscowa jednostka.
Dzień później, 27 sierpnia o godz. 13:15 jednym zastępem strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem wyjechali do pożaru nieużytków przy ul. Brzozowej.

Akcja Wakacyjna Redakcja ze Strzelcem Opolskim

Dodano : 26/08/2016
Akcja Wakacyjna Redakcja ze Strzelcem OpolskimPodczas wakacyjnej akcji zorganizowanej przez redakcję Strzelca Opolskiego licznie zgromadzone dzieci mogły poznać sprzęt oraz same spróbować swoich sił w roli strażaka próbując ugasić fikcyjny pożar budynku na specjalnie przygotowanym modelu. Przy okazji redaktorzy wytypowali Arkadiusza Mikołajczyka do tytułu najsympatyczniejszego! Głosujcie za pośrednictwem facebooka, zostawiając mu swoją łapkę w górę.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u