Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 17
miejscowe zagrożenia - 16
fałszywe alarmy - 1
Razem : 34

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Citroen w rowie przy DW463

Dodano : 31/12/2016
Citroen w rowie przy DW463W sylwestrowe południe o godz. 14:20 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Kolonowskiego i Staniszcz Wielkich zostały zaalarmowane do wypadku na drodze wojewódzkiej numer 463 w kierunku miejscowości Krasiejów. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy samochód marki Citroen w rowie, a kierująca pojazdem kobieta znajdowała się już pod opieką ZRM. Na czas prowadzonych działań ruch odbywał się wahadłowo.

Pożar mieszkania - ul. Strzelecka, Żędowice

Dodano : 24/12/2016
Pożar mieszkania - ul. Strzelecka, Żędowice (zdjęcia OSP Zawadzkie)Do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Strzeleckiej w Żędowicach strażacy zostali wezwani w piątek około godz. 23:40. Podczas prowadzonej akcji gaśnicznej poparzonych zostało dwóch strażaków OSP Zawadzkie. Z budynku wyniesiono łącznie pięć butli z gazem propan-butan. Nasze działania zostały zakończone po godz 01:00.

Pożar kotłowni - ul. Cmentarna, Staniszcze Małe

Dodano : 18/12/2016
Pożar kotłowni - ul. Cmentarna, Staniszcze MałePożar kotłowni znajdującej się w piwnicy budynku mieszkalnego przy ul. Cmentarnej w Staniszczach Małych wywołał dźwięk syren 18 grudnia kilka minut przed 20:30. Ogień objął nagromadzone przy piecu materiały opałowe, uszkodził instalację elektryczną oraz instalację centralnego ogrzewania.

Pożar piwnicy - ul. Lipowa, Kolonowskie

Dodano : 12/12/2016
Pożar piwnicy - ul. Lipowa, KolonowskieTrzy zastępy straży pożarnej - w tym dwa z jednostki OSP Kolonowskie interweniowały 12 grudnia przy pożarze piwnicy w budynku wielorodzinnym przy ul. Lipowej. Dzięki świadomości i szybkiej interwencji mieszkańców rozwijający się pożar śmieci został szybko ugaszony i nie zdążył się dalej rozprzestrzenić. Miejsce zostało uporządkowane oraz dokładnie sprawdzone pod kątem ukrytych zarzewi ognia oraz niebezpiecznego tlenku węgla.

Pożar sadzy w kominie przy ul. Dzierżonia

Dodano : 11/12/2016
OSP KolonowskieZgłoszenie dotyczące pożaru sadzy w kominie otrzymaliśmy w niedzielne południe o godz. 15:40. W budynku wielorodzinnym przy ulicy Dzierżonia w Kolonowskiem (Fosowskie) przed naszym przyjazdem wygaszone zostały wszystkie piece, a nasze działania polegały na zlokalizowaniu źródła zdarzenia i przeczyszczeniu przewodów kominowych. Mieszkania zostały sprawdzone pod kątem obecności tlenku węgla z wynikiem negatywnym.

Pożar budynku wielorodzinnego w Zawadzkiem

Dodano : 06/12/2016
Pożar budynku wielorodzinnego w Zawadzkiem (zdjęcia Krzysztof Kuc)W poniedziałek 5 grudnia o godz. 18:30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku wielorodzinnego przy ul. Andrzeja w Zawadzkiem. Szczęśliwie wszyscy lokatorzy czterech mieszkań zdążyli opuścić budynek. Szczegółowe informacje oraz zdjęcia dostępne są na portalu O!Polskie Ratownictwo. Na miejscu pracowały zastępy jednostek OSP gminy Zawadzkie oraz JRG Strzelce Opolskie.

Zderzenie dwóch pojazdów na DW463

Dodano : 30/11/2016
Zderzenie dwóch pojazdów na DW463 Chwilę po godz. 17:00 sześcioosobowym zastępem wyjechaliśmy do zderzenia dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 463. Prawdopodobnie przyczyną były panujące warunki atmosferyczne i niezachowanie należytej ostrożności. Trzy z czterech osób podróżujących samochodem marki Ford zostały zabrane do szpitala na szczegółowe badania - w tym dwoje małych dzieci.

Kot na słupie energetycznym

Dodano : 27/10/2016
Kot na słupie energetycznym Spore zainteresowanie mieszkańców wzbudziły w czwartek samochody straży pożarnej przy ul. Słowackiego w Kolonowskiem. Około godz. 14:40 wpłynęło zgłoszenie o kocie na słupie energetycznym. Do sprawnego a przede wszystkim bezpiecznego przeprowadzenia akcji zadysponowano podnośnik z JRG Strzelce Opolskie, który do ewakuacji zwierzaka ruszył po potwierdzeniu wyłączenia zasilania przez Pogotowie Energetyczne.

Podsumowanie zbiórki złomu

Dodano : 04/10/2016
Podsumowanie zbiórki złomuNa przeprowadzonej 10 września zbiórce złomu udało się zgromadzić blisko 12 ton żelastwa i innych surowców wtórnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom za wsparcie naszej działalności. Zakupiony ze zgromadzonych środków nowy sprzęt poprawi sprawność prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w naszej gminie.

Drzewo na drodze w kierunku Zawadzkiego

Dodano : 28/09/2016
Drzewo na drodze w kierunku Zawadzkiego27 września o godz. 22:10 otrzymaliśmy informację o powalonym drzewie całkowicie blokującym przejazd na drodze wojewódzkiej nr 463 w kierunku Zawadzkiego. Jak łatwo można było zauważyć, powodem całego zamieszania były bobry. Po kilkunastu minutach zniecierpliwieni kierowcy mogli ruszyć w dalszą podróż.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u