Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 22
miejscowe zagrożenia - 17
fałszywe alarmy - 2
Razem : 41

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Interwencja przy ul. Kościuszki w Kolonowskiem

Dodano : 04/03/2017
Interwencja przy ul. Kościuszki w Kolonowskiem4 marca o godz. 0:50 dotarła do straży pożarnej informacja o możliwości rozszczelnienia się zbiornika i wycieku gazu na terenie zakładu pracy przy ul. Kościuszki. Po dokładnym rozpoznaniu sytuacji i odczytaniu pomiarów wielogazowego detektora nie stwierdzono zagrożenia. Zlokalizowana przez ochronę zakładu nietypowa sytuacja, która była powodem alarmowania naszej OSP okazała się być naturalnym procesem instalacji.

Dachowanie w wyniku zderzenia na DW463

Dodano : 02/02/2017
Dachowanie w wyniku zderzenia na DW463Do zderzenia dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej nr 463 doszło w środę przed godz. 20:50. Prawdopodobnie kierujący samochodem marki Mercedes Sprinter obcokrajowiec nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu Staniszcze Małe - Myślina. Poszkodowany kierowca Volkswagena Passata został zabrany przez ZRM. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Pożar budynku - ul. Opolska, Żędowice

Dodano : 28/01/2017
Pożar budynku - ul. Opolska, Żędowice (zdjęcia Marcin Hertel)27 stycznia przed godz. 21:00 na prośbę Kierującego Działaniem Ratowniczym o dodatkowe siły i środki podczas pożaru budynku mieszkalnego OSP Kolonowskie zostało zadysponowane do miejscowości Żędowice. Nasze działania po opanowaniu sytuacji przez miejscowych strażaków polegały na pomocy w rozbiórce i wyrzucaniu wszystkich nadpalonych elementów. Jeszcze przed północą nasz zastęp wrócił do bazy.

Otwarcie mieszkania przy ul. Kościuszki

Dodano : 14/01/2017
Otwarcie mieszkania przy ul. KościuszkiPierwsze zgłoszenie jakie otrzymaliśmy w 2017 roku dotyczyło otwarcia mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Kościuszki w Kolonowskiem. 14 stycznia o godz. 11:00 ze względu na pękniętą rurę powodującą zalewanie sąsiadujących mieszkań nasi strażacy siłą wykonali dostęp do jednego z lokali. Na miejscu obecna była również Policja.

Citroen w rowie przy DW463

Dodano : 31/12/2016
Citroen w rowie przy DW463W sylwestrowe południe o godz. 14:20 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Kolonowskiego i Staniszcz Wielkich zostały zaalarmowane do wypadku na drodze wojewódzkiej numer 463 w kierunku miejscowości Krasiejów. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy samochód marki Citroen w rowie, a kierująca pojazdem kobieta znajdowała się już pod opieką ZRM. Na czas prowadzonych działań ruch odbywał się wahadłowo.

Pożar mieszkania - ul. Strzelecka, Żędowice

Dodano : 24/12/2016
Pożar mieszkania - ul. Strzelecka, Żędowice (zdjęcia OSP Zawadzkie)Do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Strzeleckiej w Żędowicach strażacy zostali wezwani w piątek około godz. 23:40. Podczas prowadzonej akcji gaśnicznej poparzonych zostało dwóch strażaków OSP Zawadzkie. Z budynku wyniesiono łącznie pięć butli z gazem propan-butan. Nasze działania zostały zakończone po godz 01:00.

Pożar kotłowni - ul. Cmentarna, Staniszcze Małe

Dodano : 18/12/2016
Pożar kotłowni - ul. Cmentarna, Staniszcze MałePożar kotłowni znajdującej się w piwnicy budynku mieszkalnego przy ul. Cmentarnej w Staniszczach Małych wywołał dźwięk syren 18 grudnia kilka minut przed 20:30. Ogień objął nagromadzone przy piecu materiały opałowe, uszkodził instalację elektryczną oraz instalację centralnego ogrzewania.

Pożar piwnicy - ul. Lipowa, Kolonowskie

Dodano : 12/12/2016
Pożar piwnicy - ul. Lipowa, KolonowskieTrzy zastępy straży pożarnej - w tym dwa z jednostki OSP Kolonowskie interweniowały 12 grudnia przy pożarze piwnicy w budynku wielorodzinnym przy ul. Lipowej. Dzięki świadomości i szybkiej interwencji mieszkańców rozwijający się pożar śmieci został szybko ugaszony i nie zdążył się dalej rozprzestrzenić. Miejsce zostało uporządkowane oraz dokładnie sprawdzone pod kątem ukrytych zarzewi ognia oraz niebezpiecznego tlenku węgla.

Pożar sadzy w kominie przy ul. Dzierżonia

Dodano : 11/12/2016
OSP KolonowskieZgłoszenie dotyczące pożaru sadzy w kominie otrzymaliśmy w niedzielne południe o godz. 15:40. W budynku wielorodzinnym przy ulicy Dzierżonia w Kolonowskiem (Fosowskie) przed naszym przyjazdem wygaszone zostały wszystkie piece, a nasze działania polegały na zlokalizowaniu źródła zdarzenia i przeczyszczeniu przewodów kominowych. Mieszkania zostały sprawdzone pod kątem obecności tlenku węgla z wynikiem negatywnym.

Pożar budynku wielorodzinnego w Zawadzkiem

Dodano : 06/12/2016
Pożar budynku wielorodzinnego w Zawadzkiem (zdjęcia Krzysztof Kuc)W poniedziałek 5 grudnia o godz. 18:30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku wielorodzinnego przy ul. Andrzeja w Zawadzkiem. Szczęśliwie wszyscy lokatorzy czterech mieszkań zdążyli opuścić budynek. Szczegółowe informacje oraz zdjęcia dostępne są na portalu O!Polskie Ratownictwo. Na miejscu pracowały zastępy jednostek OSP gminy Zawadzkie oraz JRG Strzelce Opolskie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u