Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 24
miejscowe zagrożenia - 19
fałszywe alarmy - 2
Razem : 45

Statystyka zdarzeń 2019
pożary - 3
miejscowe zagrożenia - 13
fałszywe alarmy - 0
Razem : 16

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie
Kolejna zbiórka białego szkła planowana jest na 30 marca od godz. 10:00.
Dziękujemy za wsparcie naszej działalności!

Spróchniały konar drzewa na DW463

Dodano : 06/03/2017
Spróchniały konar drzewa na DW463Powalony na drogę spróchniały konar drzewa był powodem wezwania naszego zastępu na drogę wojewódzką nr 463 w kierunku Krasiejowa. Na miejscu zdarzenia oprócz spróchniałego drzewa uprzątnięta została również cała droga. Prawdopodobnie któryś z przejeżdżających tam samochodów najechał na wystający konar co spowodowało rozrzucenie jego fragmentów na odcinku drogi około 50 metrów.

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Dodano : 06/03/2017
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej PomocyW lutym nasi strażacy uczestniczyli w kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Ośrodku Szkoleniowym Strażak w Turawie. W organizowanym przez Zarząd Wojewódzki ZOSP RP szkoleniu nowe uprawnienia nabyła jedna osoba, zaś przy wsparciu finansowym gminy Kolonowskie po licznych powtórkach zasad udzielania pierwszej pomocy pięć ochotników pozytywnie zaliczyło egzamin potwierdzający posiadanie tytułu Ratownika.

Interwencja przy ul. Kościuszki w Kolonowskiem

Dodano : 04/03/2017
Interwencja przy ul. Kościuszki w Kolonowskiem4 marca o godz. 0:50 dotarła do straży pożarnej informacja o możliwości rozszczelnienia się zbiornika i wycieku gazu na terenie zakładu pracy przy ul. Kościuszki. Po dokładnym rozpoznaniu sytuacji i odczytaniu pomiarów wielogazowego detektora nie stwierdzono zagrożenia. Zlokalizowana przez ochronę zakładu nietypowa sytuacja, która była powodem alarmowania naszej OSP okazała się być naturalnym procesem instalacji.

Dachowanie w wyniku zderzenia na DW463

Dodano : 02/02/2017
Dachowanie w wyniku zderzenia na DW463Do zderzenia dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej nr 463 doszło w środę przed godz. 20:50. Prawdopodobnie kierujący samochodem marki Mercedes Sprinter obcokrajowiec nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu Staniszcze Małe - Myślina. Poszkodowany kierowca Volkswagena Passata został zabrany przez ZRM. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Pożar budynku - ul. Opolska, Żędowice

Dodano : 28/01/2017
Pożar budynku - ul. Opolska, Żędowice (zdjęcia Marcin Hertel)27 stycznia przed godz. 21:00 na prośbę Kierującego Działaniem Ratowniczym o dodatkowe siły i środki podczas pożaru budynku mieszkalnego OSP Kolonowskie zostało zadysponowane do miejscowości Żędowice. Nasze działania po opanowaniu sytuacji przez miejscowych strażaków polegały na pomocy w rozbiórce i wyrzucaniu wszystkich nadpalonych elementów. Jeszcze przed północą nasz zastęp wrócił do bazy.

Otwarcie mieszkania przy ul. Kościuszki

Dodano : 14/01/2017
Otwarcie mieszkania przy ul. KościuszkiPierwsze zgłoszenie jakie otrzymaliśmy w 2017 roku dotyczyło otwarcia mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Kościuszki w Kolonowskiem. 14 stycznia o godz. 11:00 ze względu na pękniętą rurę powodującą zalewanie sąsiadujących mieszkań nasi strażacy siłą wykonali dostęp do jednego z lokali. Na miejscu obecna była również Policja.

Citroen w rowie przy DW463

Dodano : 31/12/2016
Citroen w rowie przy DW463W sylwestrowe południe o godz. 14:20 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Kolonowskiego i Staniszcz Wielkich zostały zaalarmowane do wypadku na drodze wojewódzkiej numer 463 w kierunku miejscowości Krasiejów. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy samochód marki Citroen w rowie, a kierująca pojazdem kobieta znajdowała się już pod opieką ZRM. Na czas prowadzonych działań ruch odbywał się wahadłowo.

Pożar mieszkania - ul. Strzelecka, Żędowice

Dodano : 24/12/2016
Pożar mieszkania - ul. Strzelecka, Żędowice (zdjęcia OSP Zawadzkie)Do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Strzeleckiej w Żędowicach strażacy zostali wezwani w piątek około godz. 23:40. Podczas prowadzonej akcji gaśnicznej poparzonych zostało dwóch strażaków OSP Zawadzkie. Z budynku wyniesiono łącznie pięć butli z gazem propan-butan. Nasze działania zostały zakończone po godz 01:00.

Pożar kotłowni - ul. Cmentarna, Staniszcze Małe

Dodano : 18/12/2016
Pożar kotłowni - ul. Cmentarna, Staniszcze MałePożar kotłowni znajdującej się w piwnicy budynku mieszkalnego przy ul. Cmentarnej w Staniszczach Małych wywołał dźwięk syren 18 grudnia kilka minut przed 20:30. Ogień objął nagromadzone przy piecu materiały opałowe, uszkodził instalację elektryczną oraz instalację centralnego ogrzewania.

Pożar piwnicy - ul. Lipowa, Kolonowskie

Dodano : 12/12/2016
Pożar piwnicy - ul. Lipowa, KolonowskieTrzy zastępy straży pożarnej - w tym dwa z jednostki OSP Kolonowskie interweniowały 12 grudnia przy pożarze piwnicy w budynku wielorodzinnym przy ul. Lipowej. Dzięki świadomości i szybkiej interwencji mieszkańców rozwijający się pożar śmieci został szybko ugaszony i nie zdążył się dalej rozprzestrzenić. Miejsce zostało uporządkowane oraz dokładnie sprawdzone pod kątem ukrytych zarzewi ognia oraz niebezpiecznego tlenku węgla.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u