Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 17
miejscowe zagrożenia - 17
fałszywe alarmy - 1
Razem : 35

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Pożar trawy na nieużytkach przy ul. Opolskiej

Dodano : 01/04/2017
Pożar trawy na nieużytkach przy ul. OpolskiejW czasie oczekiwań na zadysponowany wcześniej podnośnik do miejscowego zagrożenia otrzymaliśmy informację o pożarze suchej trawy na nieużytkach przy ul. Opolskiej w Kolonowskiem. Po dotarciu naszego zastępu na miejsce zdarzenia ze względu na dużą powierzchnię i podchodzący ogień pod prywatne działki wezwano kolejne zastępy, między innymi nasz drugi wóz oraz OSP Staniszcze Wielkie i Małe.

Suche gałęzie przy sali widowiskowej

Dodano : 01/04/2017
Suche gałęzie przy sali widowiskowejSobotnie południe to dwa wyjazdy OSP Kolonowskie do zdarzeń na terenie naszej miejscowości. Pierwsze, miejscowe zagrożenie mieliśmy zaraz obok remizy. Z dębu rosnącego przy coraz częściej odwiedzanej przez mieszkańców sali widowiskowej usuwaliśmy z pomocą JRG Strzelce Opolskie suche gałęzie stwarzające zagrożenie dla ludzi i dla parkujących tam samochodów. Przy okazji zadbaliśmy o estetyczny wygląd naszego drzewa.

Pożar trawy na stacji PKP w Kolonowskiem

Dodano : 30/03/2017
Pożar trawy na stacji PKP w KolonowskiemWe wtorek, 28 marca w godzinach późnowieczornych został zauważony pożar suchej trawy na peronie stacji PKP w Kolonowskiem. Na miejsce skierowany zostały również zastęp strażaków ze Staniszcz Małych, który w czasie dojazdu został zawrócony z powodu opanowania sytuacji przez naszą jednostkę.

Kolejny spróchniały konar drzewa na DW463

Dodano : 25/03/2017
OSP Kolonowskie23 marca o godz. 21:30 sześcioosobowy zastęp ochotników z Kolonowskiego wyjechał tym razem w kierunku miejscowości Zawadzkie. Na drodze wojewódzkiej numer 463 usuwaliśmy powalony na jezdnię spróchniały konar drzewa. W czasie naszych działań nie było większych utrudnień w ruchu.

Pożar suchej trawy

Dodano : 16/03/2017
Pożar suchej trawyZ niewielkim pożarem suchej trawy na obszarze 4 arów przy skrzyżowaniu ulic Dzierżonia i Księdza Czerwionki zmagali się dzisiaj (16 marca) około godz. 19:00 strażacy z Kolonowskiego. W czasie działań podane zostały dwa prądy wody, które zapobiegły dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Cała akcja straży pożarnej trwała 40 minut.

Spróchniały konar drzewa na DW463

Dodano : 06/03/2017
Spróchniały konar drzewa na DW463Powalony na drogę spróchniały konar drzewa był powodem wezwania naszego zastępu na drogę wojewódzką nr 463 w kierunku Krasiejowa. Na miejscu zdarzenia oprócz spróchniałego drzewa uprzątnięta została również cała droga. Prawdopodobnie któryś z przejeżdżających tam samochodów najechał na wystający konar co spowodowało rozrzucenie jego fragmentów na odcinku drogi około 50 metrów.

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Dodano : 06/03/2017
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej PomocyW lutym nasi strażacy uczestniczyli w kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Ośrodku Szkoleniowym Strażak w Turawie. W organizowanym przez Zarząd Wojewódzki ZOSP RP szkoleniu nowe uprawnienia nabyła jedna osoba, zaś przy wsparciu finansowym gminy Kolonowskie po licznych powtórkach zasad udzielania pierwszej pomocy pięć ochotników pozytywnie zaliczyło egzamin potwierdzający posiadanie tytułu Ratownika.

Interwencja przy ul. Kościuszki w Kolonowskiem

Dodano : 04/03/2017
Interwencja przy ul. Kościuszki w Kolonowskiem4 marca o godz. 0:50 dotarła do straży pożarnej informacja o możliwości rozszczelnienia się zbiornika i wycieku gazu na terenie zakładu pracy przy ul. Kościuszki. Po dokładnym rozpoznaniu sytuacji i odczytaniu pomiarów wielogazowego detektora nie stwierdzono zagrożenia. Zlokalizowana przez ochronę zakładu nietypowa sytuacja, która była powodem alarmowania naszej OSP okazała się być naturalnym procesem instalacji.

Dachowanie w wyniku zderzenia na DW463

Dodano : 02/02/2017
Dachowanie w wyniku zderzenia na DW463Do zderzenia dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej nr 463 doszło w środę przed godz. 20:50. Prawdopodobnie kierujący samochodem marki Mercedes Sprinter obcokrajowiec nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu Staniszcze Małe - Myślina. Poszkodowany kierowca Volkswagena Passata został zabrany przez ZRM. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Pożar budynku - ul. Opolska, Żędowice

Dodano : 28/01/2017
Pożar budynku - ul. Opolska, Żędowice (zdjęcia Marcin Hertel)27 stycznia przed godz. 21:00 na prośbę Kierującego Działaniem Ratowniczym o dodatkowe siły i środki podczas pożaru budynku mieszkalnego OSP Kolonowskie zostało zadysponowane do miejscowości Żędowice. Nasze działania po opanowaniu sytuacji przez miejscowych strażaków polegały na pomocy w rozbiórce i wyrzucaniu wszystkich nadpalonych elementów. Jeszcze przed północą nasz zastęp wrócił do bazy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u