Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 24
miejscowe zagrożenia - 19
fałszywe alarmy - 2
Razem : 45

Statystyka zdarzeń 2019
pożary - 3
miejscowe zagrożenia - 13
fałszywe alarmy - 0
Razem : 16

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie
Kolejna zbiórka białego szkła planowana jest na 30 marca od godz. 10:00.
Dziękujemy za wsparcie naszej działalności!

Czerwcowe wyjazdy naszych strażaków

Dodano : 04/07/2017
Czerwcowe wyjazdy naszych strażakówW czerwcu odnotowane zostały trzy interwencje. Dwa razy nasi strażacy wyjeżdżali do gniazd owadów w Kolonowskiem. 27 czerwca po burzy, której towarzyszył intensywny deszcz i porywisty wiatr dwoma zastępami usuwaliśmy kilkanaście powalonych drzew na drodze pomiędzy miejscowościami Staniszcze Wielkie i Osiek. Dodatkowo 21 czerwca przeprowadzona została inspekcja gotowości operacyjnej naszej jednostki.

Pożar trawy przy nasypie kolejowym

Dodano : 31/05/2017
OSP KolonowskieWedług treści zgłoszenia do pożaru lasu pomiędzy miejscowością Kolonowskie i Zawadzkie zostały zadysponowane w niedzielę po godz. 13:30 łącznie cztery zastępy strażaków w tym dwa z naszej jednostki. Po rozpoznaniu sytuacji na miejscu ustalono, że w wyniku przepięcia na słupie sieci trakcyjnej doszło do pożaru suchej trawy przy nasypie kolejowym.

Jubileusz 110 lecia istnienia OSP Kolonowskie

Dodano : 22/05/2017
Jubileusz 110 lecia istnienia OSP Kolonowskie6 maja uroczyście obchodziliśmy jubileusz 110 lecia istnienia OSP w Kolonowskiem. Razem z delegacją niemieckiej F.Fw. Beilrode, czeską SDH Bělotín oraz miejscowymi jednostkami uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, złożeniu kwiatów na cmentarzu parafialnym i oficjalnym wręczeniu odznaczeń po których w przemówieniach zaproszonych gości usłyszeliśmy wiele słów podziękowań za naszą służbę.

Drzewo blokujące ruch pociągów przy stacji PKP

Dodano : 20/04/2017
Drzewo blokujące ruch pociągów przy stacji PKPObfite opady mokrego śniegu, które panowały we wtorek i w środę przyczyniły się do wielu interwencji strażaków naszego powiatu. Zastęp z Kolonowskiego interweniował 19 kwietnia o godz. 6:10. W okolicach stacji PKP w Kolonowskiem niebezpiecznie pochylone pod ciężarem śniegu drzewo uniemożliwiało ruch pociągów na trasie Kolonowskie - Zawadzkie.

Pożar wędzarni ogrodowej

Dodano : 13/04/2017
OSP Kolonowskie13 kwietnia o godz. 3:00 strażacy z Kolonowskiego ruszyli sprawdzić nieprecyzyjne zgłoszenie, mówiące o widocznym ogniu na polach przy ul. Sienkiewicza. Po przejechaniu kilkuset metrów wskazaną ulicą zauważony został pożar wędzarni ogrodowej na jednej z posesji, gdzie właściciel własnymi już siłami próbował ugasić ogień. Nie było zagrożenia dla pobliskich zabudowań, nasze działania zakończyliśmy przed godziną 4:00.

Pożar trawy na nieużytkach przy ul. Opolskiej

Dodano : 01/04/2017
Pożar trawy na nieużytkach przy ul. OpolskiejW czasie oczekiwań na zadysponowany wcześniej podnośnik do miejscowego zagrożenia otrzymaliśmy informację o pożarze suchej trawy na nieużytkach przy ul. Opolskiej w Kolonowskiem. Po dotarciu naszego zastępu na miejsce zdarzenia ze względu na dużą powierzchnię i podchodzący ogień pod prywatne działki wezwano kolejne zastępy, między innymi nasz drugi wóz oraz OSP Staniszcze Wielkie i Małe.

Suche gałęzie przy sali widowiskowej

Dodano : 01/04/2017
Suche gałęzie przy sali widowiskowejSobotnie południe to dwa wyjazdy OSP Kolonowskie do zdarzeń na terenie naszej miejscowości. Pierwsze, miejscowe zagrożenie mieliśmy zaraz obok remizy. Z dębu rosnącego przy coraz częściej odwiedzanej przez mieszkańców sali widowiskowej usuwaliśmy z pomocą JRG Strzelce Opolskie suche gałęzie stwarzające zagrożenie dla ludzi i dla parkujących tam samochodów. Przy okazji zadbaliśmy o estetyczny wygląd naszego drzewa.

Pożar trawy na stacji PKP w Kolonowskiem

Dodano : 30/03/2017
Pożar trawy na stacji PKP w KolonowskiemWe wtorek, 28 marca w godzinach późnowieczornych został zauważony pożar suchej trawy na peronie stacji PKP w Kolonowskiem. Na miejsce skierowany zostały również zastęp strażaków ze Staniszcz Małych, który w czasie dojazdu został zawrócony z powodu opanowania sytuacji przez naszą jednostkę.

Kolejny spróchniały konar drzewa na DW463

Dodano : 25/03/2017
OSP Kolonowskie23 marca o godz. 21:30 sześcioosobowy zastęp ochotników z Kolonowskiego wyjechał tym razem w kierunku miejscowości Zawadzkie. Na drodze wojewódzkiej numer 463 usuwaliśmy powalony na jezdnię spróchniały konar drzewa. W czasie naszych działań nie było większych utrudnień w ruchu.

Pożar suchej trawy

Dodano : 16/03/2017
Pożar suchej trawyZ niewielkim pożarem suchej trawy na obszarze 4 arów przy skrzyżowaniu ulic Dzierżonia i Księdza Czerwionki zmagali się dzisiaj (16 marca) około godz. 19:00 strażacy z Kolonowskiego. W czasie działań podane zostały dwa prądy wody, które zapobiegły dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Cała akcja straży pożarnej trwała 40 minut.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u