Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 17
miejscowe zagrożenia - 16
fałszywe alarmy - 1
Razem : 34

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Dodano : 29/09/2017
OSP KolonowskieW ubiegłą sobotę, 23 września na stadionie Unii Kolonowskie przeprowadzone zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze o Puchar Burmistrza Kolonowskiego. W dwóch konkurencjach rywalizowało łącznie pięć drużyn w tym jedna MDP. Ostateczna klasyfikacja w grupie A : 1. OSP Staniszcze Wielkie, 2. OSP Kolonowskie, 3. OSP Spórok, 4. OSP Staniszcze Małe, MDP : 1. OSP Staniszcze Wielkie.

Pożar dachu przy ul. Opolskiej w Kolonowskiem

Dodano : 07/09/2017
Pożar dachu przy ul. Opolskiej w KolonowskiemZgłoszenie dotyczące pożaru sadzy w kominie z podejrzeniem pożaru dachu dotarło do strażaków w czwartkowe południe kilkanaście minut po godz. 14:00. Na miejscu zdarzenia potwierdzono drugą opcję zgłoszenia, zdemontowano część poszycia dachowego, zlokalizowano źródło pożaru, usunięto wszelkie zarzewia ognia i nadpaloną konstrukcję oraz wszystko zabezpieczono przed ewentualnymi opadami deszczu.

Pożar trawy przy ul. Rzecznej

Dodano : 04/07/2017
Pożar trawy przy ul. Rzecznej4 lipca o godz. 11:35 zostaliśmy wezwani do pożaru suchej trawy przy ul. Rzecznej. Po krótkich poszukiwaniach wskazanego adresu wspólnie z jednostką OSP Staniszcze Małe za jedną z posesji zlokalizowaliśmy miejsce zdarzenia. Wypalone 10 metrów kwadratowych trawy dokładnie przelano i po kilkudziesięciu minutach całej akcji strażacy mogli spokojnie wrócić do bazy.

Pożar na terenie firmy produkującej pelet

Dodano : 04/07/2017
OSP KolonowskieŁącznie 5 jednostek straży pożarnej zostało w niedzielny wieczór po godz. 20:00 zaalarmowanych o pożarze budynku produkcyjno-magazynowego na terenie jednej z firm w Staniszczach Wielkich. Działania strażaków z Kolonowskiego polegały na podawaniu środków gaśniczych w natarciu, pracach rozbiórkowych i lokalizacji ukrytych zarzewi ognia oraz dowożeniu wody na miejsce pożaru.

Czerwcowe wyjazdy naszych strażaków

Dodano : 04/07/2017
Czerwcowe wyjazdy naszych strażakówW czerwcu odnotowane zostały trzy interwencje. Dwa razy nasi strażacy wyjeżdżali do gniazd owadów w Kolonowskiem. 27 czerwca po burzy, której towarzyszył intensywny deszcz i porywisty wiatr dwoma zastępami usuwaliśmy kilkanaście powalonych drzew na drodze pomiędzy miejscowościami Staniszcze Wielkie i Osiek. Dodatkowo 21 czerwca przeprowadzona została inspekcja gotowości operacyjnej naszej jednostki.

Pożar trawy przy nasypie kolejowym

Dodano : 31/05/2017
OSP KolonowskieWedług treści zgłoszenia do pożaru lasu pomiędzy miejscowością Kolonowskie i Zawadzkie zostały zadysponowane w niedzielę po godz. 13:30 łącznie cztery zastępy strażaków w tym dwa z naszej jednostki. Po rozpoznaniu sytuacji na miejscu ustalono, że w wyniku przepięcia na słupie sieci trakcyjnej doszło do pożaru suchej trawy przy nasypie kolejowym.

Jubileusz 110 lecia istnienia OSP Kolonowskie

Dodano : 22/05/2017
Jubileusz 110 lecia istnienia OSP Kolonowskie6 maja uroczyście obchodziliśmy jubileusz 110 lecia istnienia OSP w Kolonowskiem. Razem z delegacją niemieckiej F.Fw. Beilrode, czeską SDH Bělotín oraz miejscowymi jednostkami uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, złożeniu kwiatów na cmentarzu parafialnym i oficjalnym wręczeniu odznaczeń po których w przemówieniach zaproszonych gości usłyszeliśmy wiele słów podziękowań za naszą służbę.

Drzewo blokujące ruch pociągów przy stacji PKP

Dodano : 20/04/2017
Drzewo blokujące ruch pociągów przy stacji PKPObfite opady mokrego śniegu, które panowały we wtorek i w środę przyczyniły się do wielu interwencji strażaków naszego powiatu. Zastęp z Kolonowskiego interweniował 19 kwietnia o godz. 6:10. W okolicach stacji PKP w Kolonowskiem niebezpiecznie pochylone pod ciężarem śniegu drzewo uniemożliwiało ruch pociągów na trasie Kolonowskie - Zawadzkie.

Pożar wędzarni ogrodowej

Dodano : 13/04/2017
OSP Kolonowskie13 kwietnia o godz. 3:00 strażacy z Kolonowskiego ruszyli sprawdzić nieprecyzyjne zgłoszenie, mówiące o widocznym ogniu na polach przy ul. Sienkiewicza. Po przejechaniu kilkuset metrów wskazaną ulicą zauważony został pożar wędzarni ogrodowej na jednej z posesji, gdzie właściciel własnymi już siłami próbował ugasić ogień. Nie było zagrożenia dla pobliskich zabudowań, nasze działania zakończyliśmy przed godziną 4:00.

Pożar trawy na nieużytkach przy ul. Opolskiej

Dodano : 01/04/2017
Pożar trawy na nieużytkach przy ul. OpolskiejW czasie oczekiwań na zadysponowany wcześniej podnośnik do miejscowego zagrożenia otrzymaliśmy informację o pożarze suchej trawy na nieużytkach przy ul. Opolskiej w Kolonowskiem. Po dotarciu naszego zastępu na miejsce zdarzenia ze względu na dużą powierzchnię i podchodzący ogień pod prywatne działki wezwano kolejne zastępy, między innymi nasz drugi wóz oraz OSP Staniszcze Wielkie i Małe.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u