Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 22
miejscowe zagrożenia - 17
fałszywe alarmy - 2
Razem : 41

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Pożar mieszkania w Zawadzkiem

Dodano : 10/10/2017
Pożar mieszkania w ZawadzkiemDo pożaru mieszkania przy ul. Lublinieckiej w Zawadzkiem zostaliśmy zadysponowani we wtorek chwilę przed godz. 01:30. Pod wskazanym adresem działały już zastępy miejscowych jednostek OSP razem z JRG Strzelce Opolskie prowadząc między innymi Resuscytację Krążeniowo-Oddechową u znalezionego w mieszkaniu mężczyzny. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon poszkodowanego.

Niebezpieczeństwo na drodze Kolonowskie - Myślina

Dodano : 08/10/2017
Niebezpieczeństwo na drodze Kolonowskie - Myślina8 października około godz. 14:10 wpłynęło do straży pożarnej zgłoszenie o kolejnym drzewie zagrażającym bezpieczeństwu na drodze pomiędzy miejscowościami Kolonowskie i Myślina. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, chwilowo wstrzymano ruch oraz usunięto pochylone w kierunku jezdni drzewo.

Sześć interwencji po silnych porywach wiatru

Dodano : 07/10/2017
Sześć interwencji po silnych porywach wiatruSilne porywy wiatru, które występowały 5 i 6 października przyczyniły się do sześciu interwencji strażaków z Kolonowskiego. Powalone drzewa usuwane były z drogi wojewódzkiej nr 463 oraz ulic Ks. Czerwionki, Polnej i Arki Bożka. Na szczęście porywisty wiatr nie wyrządził żadnych poważnych szkód.

Poszukiwania zaginionej osoby

Dodano : 01/10/2017
Poszukiwania zaginionej osobySukcesem zakończyły się prowadzone wspólnie z policją poszukiwania 82-letniego mieszkańca naszej miejscowości. Pierwsze działania prowadzone były już w sobotni wieczór w pobliżu miejsca zamieszkania zaginionego. Wznowione w niedzielę poszukiwania podczas koncentracji sił przerwała informacja o odnalezieniu mężczyzny.
Artykuł O!Polskie Ratownictwo

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Dodano : 29/09/2017
OSP KolonowskieW ubiegłą sobotę, 23 września na stadionie Unii Kolonowskie przeprowadzone zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze o Puchar Burmistrza Kolonowskiego. W dwóch konkurencjach rywalizowało łącznie pięć drużyn w tym jedna MDP. Ostateczna klasyfikacja w grupie A : 1. OSP Staniszcze Wielkie, 2. OSP Kolonowskie, 3. OSP Spórok, 4. OSP Staniszcze Małe, MDP : 1. OSP Staniszcze Wielkie.

Pożar dachu przy ul. Opolskiej w Kolonowskiem

Dodano : 07/09/2017
Pożar dachu przy ul. Opolskiej w KolonowskiemZgłoszenie dotyczące pożaru sadzy w kominie z podejrzeniem pożaru dachu dotarło do strażaków w czwartkowe południe kilkanaście minut po godz. 14:00. Na miejscu zdarzenia potwierdzono drugą opcję zgłoszenia, zdemontowano część poszycia dachowego, zlokalizowano źródło pożaru, usunięto wszelkie zarzewia ognia i nadpaloną konstrukcję oraz wszystko zabezpieczono przed ewentualnymi opadami deszczu.

Pożar trawy przy ul. Rzecznej

Dodano : 04/07/2017
Pożar trawy przy ul. Rzecznej4 lipca o godz. 11:35 zostaliśmy wezwani do pożaru suchej trawy przy ul. Rzecznej. Po krótkich poszukiwaniach wskazanego adresu wspólnie z jednostką OSP Staniszcze Małe za jedną z posesji zlokalizowaliśmy miejsce zdarzenia. Wypalone 10 metrów kwadratowych trawy dokładnie przelano i po kilkudziesięciu minutach całej akcji strażacy mogli spokojnie wrócić do bazy.

Pożar na terenie firmy produkującej pelet

Dodano : 04/07/2017
OSP KolonowskieŁącznie 5 jednostek straży pożarnej zostało w niedzielny wieczór po godz. 20:00 zaalarmowanych o pożarze budynku produkcyjno-magazynowego na terenie jednej z firm w Staniszczach Wielkich. Działania strażaków z Kolonowskiego polegały na podawaniu środków gaśniczych w natarciu, pracach rozbiórkowych i lokalizacji ukrytych zarzewi ognia oraz dowożeniu wody na miejsce pożaru.

Czerwcowe wyjazdy naszych strażaków

Dodano : 04/07/2017
Czerwcowe wyjazdy naszych strażakówW czerwcu odnotowane zostały trzy interwencje. Dwa razy nasi strażacy wyjeżdżali do gniazd owadów w Kolonowskiem. 27 czerwca po burzy, której towarzyszył intensywny deszcz i porywisty wiatr dwoma zastępami usuwaliśmy kilkanaście powalonych drzew na drodze pomiędzy miejscowościami Staniszcze Wielkie i Osiek. Dodatkowo 21 czerwca przeprowadzona została inspekcja gotowości operacyjnej naszej jednostki.

Pożar trawy przy nasypie kolejowym

Dodano : 31/05/2017
OSP KolonowskieWedług treści zgłoszenia do pożaru lasu pomiędzy miejscowością Kolonowskie i Zawadzkie zostały zadysponowane w niedzielę po godz. 13:30 łącznie cztery zastępy strażaków w tym dwa z naszej jednostki. Po rozpoznaniu sytuacji na miejscu ustalono, że w wyniku przepięcia na słupie sieci trakcyjnej doszło do pożaru suchej trawy przy nasypie kolejowym.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u