Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 24
miejscowe zagrożenia - 19
fałszywe alarmy - 2
Razem : 45

Statystyka zdarzeń 2019
pożary - 3
miejscowe zagrożenia - 13
fałszywe alarmy - 0
Razem : 16

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie
Kolejna zbiórka białego szkła planowana jest na 30 marca od godz. 10:00.
Dziękujemy za wsparcie naszej działalności!

Pożar w budynku mieszkalnym

Dodano : 06/12/2017
Pożar w budynku mieszkalnymZauważony w budynku przy ul. Haraszowskie w Kolonowskiem pożar był powodem dzisiejszego alarmowania miejscowych jednostek KSRG oraz JRG Strzelce Opolskie. Przed przybyciem straży pożarnej mieszkańcy sami bezpiecznie opuścili budynek. Nasze działania na miejscu zdarzenia zakończyliśmy po ponad dwóch godzinach.

Poszukiwania zaginionej osoby

Dodano : 06/12/2017
OSP Kolonowskie26 października w godzinach wieczornych strażacy zostali poinformowani o zaginięciu dziecka. Jako rejon koncentracji sił wyznaczona została remiza przy ul. Leśnej, gdzie dotarły również patrole policji. W czasie przygotowań do wyjazdu dwóch naszych zastępów otrzymaliśmy informację o szczęśliwym odnalezieniu zagubionej. Zgłoszenie potraktowano jako fałszywe z którego ostatecznie wszyscy jesteśmy zadowoleni.

Pożar mieszkania w Zawadzkiem

Dodano : 10/10/2017
Pożar mieszkania w ZawadzkiemDo pożaru mieszkania przy ul. Lublinieckiej w Zawadzkiem zostaliśmy zadysponowani we wtorek chwilę przed godz. 01:30. Pod wskazanym adresem działały już zastępy miejscowych jednostek OSP razem z JRG Strzelce Opolskie prowadząc między innymi Resuscytację Krążeniowo-Oddechową u znalezionego w mieszkaniu mężczyzny. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon poszkodowanego.

Niebezpieczeństwo na drodze Kolonowskie - Myślina

Dodano : 08/10/2017
Niebezpieczeństwo na drodze Kolonowskie - Myślina8 października około godz. 14:10 wpłynęło do straży pożarnej zgłoszenie o kolejnym drzewie zagrażającym bezpieczeństwu na drodze pomiędzy miejscowościami Kolonowskie i Myślina. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, chwilowo wstrzymano ruch oraz usunięto pochylone w kierunku jezdni drzewo.

Sześć interwencji po silnych porywach wiatru

Dodano : 07/10/2017
Sześć interwencji po silnych porywach wiatruSilne porywy wiatru, które występowały 5 i 6 października przyczyniły się do sześciu interwencji strażaków z Kolonowskiego. Powalone drzewa usuwane były z drogi wojewódzkiej nr 463 oraz ulic Ks. Czerwionki, Polnej i Arki Bożka. Na szczęście porywisty wiatr nie wyrządził żadnych poważnych szkód.

Poszukiwania zaginionej osoby

Dodano : 01/10/2017
Poszukiwania zaginionej osobySukcesem zakończyły się prowadzone wspólnie z policją poszukiwania 82-letniego mieszkańca naszej miejscowości. Pierwsze działania prowadzone były już w sobotni wieczór w pobliżu miejsca zamieszkania zaginionego. Wznowione w niedzielę poszukiwania podczas koncentracji sił przerwała informacja o odnalezieniu mężczyzny.
Artykuł O!Polskie Ratownictwo

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Dodano : 29/09/2017
OSP KolonowskieW ubiegłą sobotę, 23 września na stadionie Unii Kolonowskie przeprowadzone zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze o Puchar Burmistrza Kolonowskiego. W dwóch konkurencjach rywalizowało łącznie pięć drużyn w tym jedna MDP. Ostateczna klasyfikacja w grupie A : 1. OSP Staniszcze Wielkie, 2. OSP Kolonowskie, 3. OSP Spórok, 4. OSP Staniszcze Małe, MDP : 1. OSP Staniszcze Wielkie.

Pożar dachu przy ul. Opolskiej w Kolonowskiem

Dodano : 07/09/2017
Pożar dachu przy ul. Opolskiej w KolonowskiemZgłoszenie dotyczące pożaru sadzy w kominie z podejrzeniem pożaru dachu dotarło do strażaków w czwartkowe południe kilkanaście minut po godz. 14:00. Na miejscu zdarzenia potwierdzono drugą opcję zgłoszenia, zdemontowano część poszycia dachowego, zlokalizowano źródło pożaru, usunięto wszelkie zarzewia ognia i nadpaloną konstrukcję oraz wszystko zabezpieczono przed ewentualnymi opadami deszczu.

Pożar trawy przy ul. Rzecznej

Dodano : 04/07/2017
Pożar trawy przy ul. Rzecznej4 lipca o godz. 11:35 zostaliśmy wezwani do pożaru suchej trawy przy ul. Rzecznej. Po krótkich poszukiwaniach wskazanego adresu wspólnie z jednostką OSP Staniszcze Małe za jedną z posesji zlokalizowaliśmy miejsce zdarzenia. Wypalone 10 metrów kwadratowych trawy dokładnie przelano i po kilkudziesięciu minutach całej akcji strażacy mogli spokojnie wrócić do bazy.

Pożar na terenie firmy produkującej pelet

Dodano : 04/07/2017
OSP KolonowskieŁącznie 5 jednostek straży pożarnej zostało w niedzielny wieczór po godz. 20:00 zaalarmowanych o pożarze budynku produkcyjno-magazynowego na terenie jednej z firm w Staniszczach Wielkich. Działania strażaków z Kolonowskiego polegały na podawaniu środków gaśniczych w natarciu, pracach rozbiórkowych i lokalizacji ukrytych zarzewi ognia oraz dowożeniu wody na miejsce pożaru.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u