Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 24
miejscowe zagrożenia - 19
fałszywe alarmy - 2
Razem : 45

Statystyka zdarzeń 2019
pożary - 3
miejscowe zagrożenia - 13
fałszywe alarmy - 0
Razem : 16

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie
Kolejna zbiórka białego szkła planowana jest na 30 marca od godz. 10:00.
Dziękujemy za wsparcie naszej działalności!

Niespokojny tydzień w gminie Kolonowskie

Dodano : 23/02/2018
Niespokojny tydzień w gminie KolonowskieNiewiele osób pamięta inny tak pracowity tydzień strażaków z Kolonowskiego. To czwarty wyjazd naszej jednostki w ciągu pięciu dni. Do pożaru szopy przy ul. Ks. Czerwionki wezwano straż pożarną 23 lutego zaraz po godz. 17:30. Spaleniu uległy nagromadzone wewnątrz śmieci oraz konstrukcja drewnianego dachu.

Zdarzenie drogowe na DW-463

Dodano : 22/02/2018
Zdarzenie drogowe na DW-46321 lutego na drodze wojewódzkiej nr 463 przy wyjeździe z Kolonowskiego w kierunku Krasiejowa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego. Trzy osoby podróżujące samochodem marki Daewoo zostały zabrane do szpitala. Przyczyny zdarzenia ustala policja. Strażacy przez ponad 2,5h we współpracy z policją i ZRM działali na miejscu.

Pożar sadzy w kominie

Dodano : 19/02/2018
Pożar sadzy w kominieDruga poniedziałkowa interwencja naszych strażaków to pożar sadzy w kominie budynku wielorodzinnego przy ul. Dzierżonia. Działania naszych dwóch zastępów polegały na wygaszeniu pieca, ugaszeniu palącej się sadzy i przeczyszczeniu całego przewodu. Nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców. Użyta w działaniach kamera termowizyjna oraz czujnik gazów (między innymi tlenku węgla) nie wykazały dodatkowych zagrożeń.

Pomoc policji przy ul. Różanej

Dodano : 19/02/2018
Pomoc policji przy ul. RóżanejW poniedziałek 19 lutego odnotowaliśmy dwa alarmowe wyjazdy do zdarzeń. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godz. 16:45. Na osiedlu przy ul. Różanej na prośbę policji oraz w gotowości ZRM otwieraliśmy budynek mieszkalny. Nie potwierdziło się podejrzenie o osobie wymagającej naszej pomocy.

Pęknięty konar drzewa przy stacji PKP Fosowskie

Dodano : 04/02/2018
Pęknięty konar drzewa przy stacji PKP Fosowskie2 lutego o godz. 20:30 otrzymaliśmy informację o pękniętym konarze drzewa na stacji PKP w Fosowskiem. Na miejsce zadysponowany został podnośnik z JRG Strzelce Opolskie. Z relacji świadków przechodzących przez stację PKP w czasie naszych działań wynikało, że wskazane drzewo uszkodzone było od około miesiąca. Niestety nikt do tej pory nie zareagował na niebezpieczeństwo.

Pożar sadzy w kominie

Dodano : 04/02/2018
OSP KolonowskieStyczniowe interwencje strażaków z gminy Kolonowskie zamykamy wyjazdem zastępów z Kolonowskiego i Staniszcz Wielkich do pożaru sadzy w kominie przy ul. Arki Bożka. Znajdujący się w budynku gospodarczym piec został wygaszony, a następnie z pomocą gaśnicy proszkowej zlikwidowano zagrożenie. 31 stycznia 12 ochotników w niespełna godzinę wróciło do swoich zajęć.

Otwarcie mieszkania w Kolonowskiem

Dodano : 16/01/2018
Otwarcie mieszkania w KolonowskiemKilkudniowa nieobecność sąsiada wzbudziła niepokój mieszkańców budynku przy ul. Leśnej, dlatego zaalarmowani 16 grudnia strażacy przy pomocy drabiny sprawdzili wszystkie okna mieszkania na pierwszym piętrze pod kątem ewentualnej obecności lokatora. Ostatecznie decyzją policji drzwi do mieszkania zostały otwarte przez właściciela budynku oraz jego pracownika. W środku znaleziono ciało mężczyzny.

Pożar przy ul. Jana Pawła II

Dodano : 15/01/2018
Pożar przy ul. Jana Pawła II15 stycznia około godz. 13:00 trzy zastępy strażaków zostały wezwane do pożaru budynku gospodarczego przy ul. Jana Pawła II. Pod wskazanym adresem strażacy z Kolonowskiego, Staniszcz Wielkich i Strzelec Opolskich przystąpili do działań gaśniczych oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Szczęśliwie nie było osób poszkodowanych. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Pożar mieszkania przy Ks. Czerwionki w Kolonowskiem

Dodano : 06/01/2018
Pożar mieszkania przy Ks. Czerwionki w KolonowskiemPierwszy raz w 2018 roku wyjeżdżamy 05 stycznia po godz. 23:30 do pożaru mieszkania na parterze budynku wielorodzinnego przy ul. Ks. Czerwionki. Łącznie cztery osoby poszkodowane, którym udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy zostały przekazane Zespołom Ratownictwa Medycznego.

Pochylone drzewo przy ul. Arki Bożka

Dodano : 10/12/2017
Pochylone drzewo przy ul. Arki BożkaNiedzielny wieczór to wyjazd naszych strażaków do niebezpiecznie pochylonego na linię energetyczną drzewa przy ulicy Arki Bożka w Kolonowskiem. W czasie oczekiwania na Pogotowie Energetyczne całkowicie zablokowany został ruch na tym odcinku drogi, a wszystkim kierowcom sugerowano objazdy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u