Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 22
miejscowe zagrożenia - 17
fałszywe alarmy - 2
Razem : 41

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Pożar trawy przy ul. Opolskiej w Kolonowskiem

Dodano : 24/03/2012
Pożar trawy przy ul. Opolskiej w Kolonowskiem24 marca o godz. 11:25 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru trawy przy ul. Opolskiej w Kolonowskiem, gdzie pożarem objęty był teren o powierzchni blisko pół hektara. Na miejsce zdarzenia udaliśmy się dwoma samochodami.
Przy okazji polecamy artykuł na stronie KG PSP o wypalaniu traw :
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=3037

Pożar trawy przy ul. Zakładowej

Dodano : 17/03/2012
Pożar trawy przy ul. ZakładowejW sobotę, 17 marca około godz. 12:40 w sile dwóch zastępów (Star 244 GBM 2,5/8 oraz Mercedes Atego GBA 2,5/16) zostaliśmy pierwszy raz w 2012 roku zadysponowani do pożaru trawy przy ul. Zakładowej w Kolonowskiem. Podając dwa prądy wody w natarciu, pożar został szybko opanowany. Spaleniu uległa sucha trawa na powierzchni około 20 arów.

Zebranie sprawozdawcze za rok 2011

Dodano : 06/03/2012
Zebranie sprawozdawcze za rok 2011W niedzielę, 04 marca odbyło się Zebranie Sprawozdawcze z działalności OSP za rok 2011. Oprócz członków jednostki, na spotkaniu obecni byli : Burmistrz - mgr inż. Norbert Koston, Zastępca Burmistrza - mgr Konrad Wacławczyk, Przedstawiciel PSP Strzelce Op. - asp. stab. Krzysztof Szłapa, Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP RP - dh Tomasz Krasucki, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Zawadzkie - mgr inż. Jan Spałek.

Ćwiczenia na terenie zakładu KOLB - Kolonowskie

Dodano : 02/03/2012
Ćwiczenia na terenie zakładu KOLB - Kolonowskie W środę, 29 lutego na terenie zakładu KOLB przy ul. Kościuszki w Kolonowskiem odbyły się wspólne ćwiczenia jednostek OSP Kolonowskie, OSP Staniszcze Wielkie i JRG Strzelce Opolskie. Scenariusz zakładał pożar hali produkcyjnej z udziałem dwóch osób poszkodowanych. Po zakończeniu ćwiczeń strażacy wysłuchali uwag i wskazówek dowódcy JRG oraz zapoznali się z budową obiektu.

Wypadek na trasie Kolonowskie - Zawadzkie

Dodano : 17/02/2012
Wypadek na trasie Kolonowskie - Zawadzkie Około godz. 18:00 zostaliśmy zaalarmowani do wypadku samochodowego na trasie Kolonowskie - Zawadzkie. Jadący w stronę naszej miejscowości Fiat wpadł w poślizg, a następnie w jego prawy bok uderzył jadący w kierunku Zawadzkiego Peugeot. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej - OSP Kolonowskie, OSP Zawadzkie i JRG Strzelce Opolskie. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby.

Pożar w lokalu gastronomicznym przy ul. 1-go Maja

Dodano : 06/02/2012
Ochotnicza Straż Pożarna - KolonowskieO godz. 00:36 zostaliśmy zadysponowani do jednego z lokali gastronomicznych przy ul. 1-go Maja w Kolonowskiem. Początkowo nasze działania miały polegać na sprawdzeniu obecności szkodliwych gazów w powietrzu, jednak na miejscu zdarzenia zastaliśmy nadpalającą się konstrukcję sufitu przy kominku. Dzięki szybkiej reakcji straży pożarnej i właściciela obiektu pożar udało się opanować już w zalążku. Raport

Samochód w rowie na drodze wojewódzkiej nr 463

Dodano : 14/01/2012
Samochód w rowie na drodze wojewódzkiej nr 463Około godz. 07:30 zostaliśmy wezwani w okolice przejazdu kolejowego na DW-463 (trasa Kolonowskie - Krasiejów). Prawdopodobnie podczas mijania doszło tam do kolizji w wyniku czego kierująca pojazdem marki Audi straciła panowanie nad samochodem i wpadła do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Szczegółowy raport

Pożar opuszczonego budynku na stacji PKP Fosowskie

Dodano : 10/01/2012
Pożar opuszczonego budynku na stacji PKP FosowskieO godz. 18:10 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku na stacji PKP w Fosowskiem. Na miejsce zdarzenia przybyły cztery jednostki OSP - Kolonowskie, Fosowskie, Staniszcze Małe, Staniszcze Wielkie oraz JRG Strzelce Opolskie. Nasze działania polegały na podawaniu wody w natarciu oraz rozbiórce konstrukcji dachu. Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Szczegółowy raport

Prezent od firmy MoMan - podświetlana tabliczka LED

Dodano : 23/12/2011
Prezent od firmy MoMan - podświetlana tabliczka LEDOtrzymaliśmy od firmy MoMan z miejscowości Subkowy prezent w postaci podświetlanej pleksi z napisem "Ochotnicza Straż Pożarna Kolonowskie", która znalazła już swoje miejsce w nowym samochodzie Mercedes Atego 1429. Efekt jest znacznie lepszy niż na zamieszczonym zdjęciu. Wszystkim kierowcom gorąco polecamy taki gadżet, jednocześnie serdecznie dziękując Panu Januszowi Rembiasz za współpracę.

Plama oleju na DW-463, poszukiwania zaginionej osoby

Dodano : 13/12/2011
Usuwanie plamy oleju powstałej wskutek kolizji12 grudnia, około godz. 10:45 zostaliśmy wezwani do usunięcia plamy oleju powstałej wskutek kolizji dwóch samochodów na trasie Kolonowskie - Krasiejów. Raport Tego samego dnia, o godz. 17:40 dostaliśmy informację o zaginionej starszej kobiecie (ul. Haraszowskie). Dzięki sprawnym poszukiwaniom, w których uczestniczyli również strażacy ze Staniszcz Wielkich i Fosowskiego kobieta odnalazła się "cała i zdrowa". Raport

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u