Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 24
miejscowe zagrożenia - 19
fałszywe alarmy - 2
Razem : 45

Statystyka zdarzeń 2019
pożary - 3
miejscowe zagrożenia - 13
fałszywe alarmy - 0
Razem : 16

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie
Kolejna zbiórka białego szkła planowana jest na 30 marca od godz. 10:00.
Dziękujemy za wsparcie naszej działalności!

Pożar lasu w Staniszczach Małych

Dodano : 02/07/2012
Ochotnicza Straż Pożarna - KolonowskieW sobotę, 30 czerwca o godz. 17:25 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Strzelcach Opolskich do pożaru lasu w Staniszczach Małych (gmina Kolonowskie). Na szczęście ogień został szybko zauważony i pożar nie zdążył się rozprzestrzenić. Przed dotarciem naszego zastępu na miejsce zdarzenia sytuacja została opanowana przez wezwane wcześniej inne jednostki.

Zawody Sportowo-Pożarnicze o Puchar Burmistrza Kolonowskiego

Dodano : 24/06/2012
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze o Puchar Burmistrza KolonowskiegoTydzień temu, 17 czerwca na boisku LZS Staniszcze Wielkie odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze w których wystartowało łącznie osiem drużyn - sześć seniorów i dwie drużyny MDP. Zgodnie z regulaminem strażacy zmierzyli się w dwóch konkurencjach : bieg sztafetowy i ćwiczenie bojowe. Po raz kolejny niepokonana okazała się nasza "Młodzieżówka", natomiast zmagania drużyn seniorów gminy Kolonowskie pozostawimy bez komentarza...

Pożar trawy przy nasypie kolejowym - Kolonowskie, ul. Opolska

Dodano : 18/06/2012
Pożar trawy przy nasypie kolejowym - Kolonowskie, ul. Opolska16 czerwca (sobota) około godz. 13:20 zostaliśmy zaalarmowani do pożaru trawy przy nasypie kolejowym w okolicach ulicy Opolskiej - naprzeciwko budynku kręgielni. Przy użyciu szybkiego natarcia pożar został szybko opanowany, a spaleniu uległ zaledwie jeden ar nieużytków. W zdarzeniu uczestniczył zastęp 499[o]04 GBA 2,5/16 Mercedes Atego w sile sześciu strażaków.

Doskonalenie zawodowe OSP KSRG

Dodano : 07/06/2012
Doskonalenie zawodowe OSP KSRGW sobotę, 26 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich odbył się kurs doszkalający jednostek KSRG. Prowadzone przez strażaków JRG ćwiczenia obejmowały dwa tematy - taktyka działań gaśniczych oraz taktyka działań ratowniczych - ratownictwo techniczne. W zajęciach mieliśmy okazję współpracować z OSP Kielcza.

Uroczystość 105-lecia istnienia jednostki OSP Kolonowskie

Dodano : 07/06/2012
Uroczystość 105-lecia istnienia jednostki OSP Kolonowskie19 maja odbyła się uroczystość 105-lecia istnienia naszej jednostki, połączona z poświęceniem nowego samochodu oraz oddaniem do użytku rozbudowanej remizy. W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście, delegacje gminnych jednostek OSP a także strażacy z partnerskiej F. Fw. Beilrode, którzy to współpracują już z nami 40 lat. Po Mszy Św., w oficjalnej części spotkania wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom.

Pożar przy punkcie czerpania wody na DW-463

Dodano : 25/05/2012
Pożar przy punkcie czerpania wody na DW-463W piątek, 25 maja około godz. 21:25 zastęp OSP Kolonowskie (GBA 2,5/16 Mercedes Atego) został zadysponowany do pożaru gałęzi przy punkcie czerpania wody na drodze wojewódzkiej nr 463 - trasa Kolonowskie-Zawadzkie.

Informacja : Już wkrótce pojawią się zdjęcia oraz krótkie sprawozdanie z uroczystości 105-lecia istnienia naszej jednostki.

Wypadek samochodowy na trasie Kolonowskie - Krasiejów

Dodano : 10/05/2012
Wypadek samochodowy na trasie Kolonowskie - KrasiejówW czwartek, 10 maja o godz. 07:45 zostaliśmy wezwani na drogę wojewódzką nr 463 (Kolonowskie - Krasiejów) gdzie doszło do wypadku samochodowego. Prawdopodobnie podczas manewru wyprzedzania, kierujący Fiatem UNO zajechał drogę kierującemu samochodem marki Seat. Na szczęście poszkodowany kierowca Seata wyszedł z wypadku bez większych obrażeń. Został zabrany na obserwację do szpitala. Ruch odbywał się wahadłowo.

Fałszywy alarm - pożar nieużytków w Kolonowskiem

Dodano : 16/04/2012
Fałszywy alarm - pożar nieużytków w KolonowskiemKilka minut przed godz. 17:00 otrzymaliśmy informację o prawdopodobnym pożarze nieużytków przy ul. Ks. Czerwionki w Kolonowskiem. Wezwanie okazało się jednak fałszywym alarmem w dobrej wierze. Na miejscu zastaliśmy rozpalone ognisko nadzorowane przez właściciela posesji. Do zdarzenia zadysponowano zastęp GBA 2,5/16 w sile czterech ratowników oraz patrol policji.

Honorowa warta przy Grobie Pańskim

Dodano : 08/04/2012
Honorowa warta przy Grobie PańskimJak co roku w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, druhny i druhowie z naszej jednostki pełnili honorową wartę przy Grobie Pańskim w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Maryi w Kolonowskiem. Strażacka warta przy Grobie Pańskim to wieloletnia tradycja, nawiązującą do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. W uroczystości uczestniczyło łącznie 20 członków OSP, a zmiany odbywały się co 30 minut.

Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP

Dodano : 07/04/2012
Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP KolonowskieW sobotę, 31 marca na terenie KP PSP w Strzelcach Opolskich przeprowadzony został egzamin końcowy z zakresu szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP dla druhów naszej jednostki. Przez ostatni miesiąc, głównie pod okiem strażaków JRG, doskonalili oni wykonywanie zadań w ramach zastępu podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Szkolenie z wynikiem pozytywnym zakończyły cztery osoby - wśród nich nowy kierowca.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u