Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 17
miejscowe zagrożenia - 17
fałszywe alarmy - 1
Razem : 35

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Poszukiwania zaginionej osoby w Kolonowskiem

Dodano : 04/09/2012
Poszukiwania zaginionej osoby w KolonowskiemW poniedziałek, chwilę przed godz. 16:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o poszukiwaniach zaginionej osoby. Nasze działania wspólnie z funkcjonariuszami policji rozpoczęliśmy od budynku stacji PKP w Kolonowskiem idąc wzdłuż rzeki. Niestety po kilkunastu minutach poszukiwań strażacy z OSP Kolonowskie odnaleźli ciało zaginionego. Do akcji wezwano również zastęp ze Staniszcz Wielkich, jednak ich przyjazd w tej sytuacji był już zbędny.

Zestaw ratownictwa drogowego Lukas dla OSP Staniszcze Małe

Dodano : 04/09/2012
Zestaw ratownictwa drogowego Lukas dla OSP Staniszcze MałeWczoraj w Staniszczach Wielkich odbył się przegląd techniczny narzędzi hydraulicznych będących na wyposażeniu jednostek OSP gminy Kolonowskie. Podczas tego spotkania, służący w naszej jednostce blisko 10 lat zestaw firmy Lukas (nożyco-rozpieracz wraz z agregatem) został przekazany - wypożyczony do Staniszcz Małych. Dzięki temu, już wkrótce na wyposażeniu naszej jednostki pojawią się poduszki pneumatyczne wraz z osprzętem.

Spływ kajakowy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Dodano : 04/09/2012
Spływ kajakowy Młodzieżowej Drużyny PożarniczejW nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca na Zawodach Sportowo-Pożarniczych nasza MDP dzięki wsparciu finansowemu dh Andrzeja Bartnik zorganizowała w czwartek 30 sierpnia spływ kajakowy rzeką Mała Panew, który zakończono wspólnym grillem na przystani Amazonka. Druh Bartnik to syn długoletniego prezesa jednostki, patrona naszej MDP. Dzięki niemu po każdych zawodach drużyna może liczyć na tego typu spotkanie. Dziękujemy!

Lipiec - uzupełnienie brakujących wydarzeń

Dodano : 04/09/2012
Święcenie pojazdów na placu przy kościele parafialnymOprócz zamieszczonych już na naszej stronie informacji, w lipcu odnotowaliśmy dwa zdarzenia. We wtorek 17 lipca uratowaliśmy uwięzionego w ogrodzeniu kota przy ul. Leśnej - tuż obok naszej remizy, zaś 31 lipca przy ul. Opolskiej gasiliśmy pożar trawy przy nasypie kolejowym (dokładnie w tym samym miejscu byliśmy 16 czerwca). Oprócz tego, oba nasze samochody z okazji Św. Krzysztofa zostały poświęcone na placu przy kościele parafialnym.

Pożar stolarni w Żędowicach, na miejscu 13 zastępów straży pożarnej

Dodano : 28/07/2012
Pożar stolarni w Żędowicach, na miejscu 13 jednostek straży pożarnej (fot. 24opole.pl)W czwartek, 26 lipca około godz. 22:30 udaliśmy się alarmowo do Żędowic (gmina Zawadzkie) gdzie doszło do pożaru w zakładzie stolarskim produkującym trumny. Pożarem objęta była część konstrukcji dachu oraz znajdujące się tam trociny. Na miejscu zdarzenia pracowało łącznie 13 zastępów straży pożarnej, których dodatkowym zadaniem była obrona przyległych budynków. Nikomu nic się nie stało, a ustaleniem przyczyn pożaru zajmie się policja.

Pożar lasu w Staniszczach Małych

Dodano : 02/07/2012
Ochotnicza Straż Pożarna - KolonowskieW sobotę, 30 czerwca o godz. 17:25 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Strzelcach Opolskich do pożaru lasu w Staniszczach Małych (gmina Kolonowskie). Na szczęście ogień został szybko zauważony i pożar nie zdążył się rozprzestrzenić. Przed dotarciem naszego zastępu na miejsce zdarzenia sytuacja została opanowana przez wezwane wcześniej inne jednostki.

Zawody Sportowo-Pożarnicze o Puchar Burmistrza Kolonowskiego

Dodano : 24/06/2012
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze o Puchar Burmistrza KolonowskiegoTydzień temu, 17 czerwca na boisku LZS Staniszcze Wielkie odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze w których wystartowało łącznie osiem drużyn - sześć seniorów i dwie drużyny MDP. Zgodnie z regulaminem strażacy zmierzyli się w dwóch konkurencjach : bieg sztafetowy i ćwiczenie bojowe. Po raz kolejny niepokonana okazała się nasza "Młodzieżówka", natomiast zmagania drużyn seniorów gminy Kolonowskie pozostawimy bez komentarza...

Pożar trawy przy nasypie kolejowym - Kolonowskie, ul. Opolska

Dodano : 18/06/2012
Pożar trawy przy nasypie kolejowym - Kolonowskie, ul. Opolska16 czerwca (sobota) około godz. 13:20 zostaliśmy zaalarmowani do pożaru trawy przy nasypie kolejowym w okolicach ulicy Opolskiej - naprzeciwko budynku kręgielni. Przy użyciu szybkiego natarcia pożar został szybko opanowany, a spaleniu uległ zaledwie jeden ar nieużytków. W zdarzeniu uczestniczył zastęp 499[o]04 GBA 2,5/16 Mercedes Atego w sile sześciu strażaków.

Doskonalenie zawodowe OSP KSRG

Dodano : 07/06/2012
Doskonalenie zawodowe OSP KSRGW sobotę, 26 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich odbył się kurs doszkalający jednostek KSRG. Prowadzone przez strażaków JRG ćwiczenia obejmowały dwa tematy - taktyka działań gaśniczych oraz taktyka działań ratowniczych - ratownictwo techniczne. W zajęciach mieliśmy okazję współpracować z OSP Kielcza.

Uroczystość 105-lecia istnienia jednostki OSP Kolonowskie

Dodano : 07/06/2012
Uroczystość 105-lecia istnienia jednostki OSP Kolonowskie19 maja odbyła się uroczystość 105-lecia istnienia naszej jednostki, połączona z poświęceniem nowego samochodu oraz oddaniem do użytku rozbudowanej remizy. W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście, delegacje gminnych jednostek OSP a także strażacy z partnerskiej F. Fw. Beilrode, którzy to współpracują już z nami 40 lat. Po Mszy Św., w oficjalnej części spotkania wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u