Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 16
miejscowe zagrożenia - 15
fałszywe alarmy - 0
Razem : 31

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Kurier w rowie na trasie Kolonowskie - Krasiejów

Dodano : 31/12/2012
Kurier w rowie na trasie Kolonowskie - KrasiejówKolejny raz 31 grudnia interweniowaliśmy około godz. 12:50. Również na drodze wojewódzkiej 463, tym razem w stronę Krasiejowa doszło do wypadku samochodu dostawczego. Podobnie jak w pierwszym zdarzeniu, prawdopodobną przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków atmosferycznych. Na szczęście w obu zdarzeniach nikomu nic się nie stało.

Dachowanie samochodu osobowego na DW-463

Dodano : 31/12/2012
Dachowanie samochodu osobowego na DW-463W poniedziałek, 31 grudnia o godz. 11:10 alarmowo udaliśmy się na drogę wojewódzką nr 463 (Kolonowskie - Zawadzkie). W okolicach pierwszego zakrętu od naszej miejscowości doszło tam do dachowania samochodu osobowego marki Opel Corsa. Przed naszym przyjazdem kierowca sam opuścił pojazd. Nasze działania polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora.

Pożar piwnicy w domu jednorodzinnym, Kolonowskie ul. Dzierżonia

Dodano : 30/12/2012
Pożar piwnicy w domu jednorodzinnym, Kolonowskie ul. Dzierżonia30 grudnia, chwilę przed godz. 13:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze piwnicy w domu jednorodzinnym przy ul. Dzierżonia w Kolonowskiem (Fosowskie). Prawdopodobną przyczyną pożaru było nieprawidłowe składowanie materiałów przy urządzeniach grzewczych. Na miejscu zdarzenia pracowały łącznie cztery zastępy straży pożarnej. Ich głównym zadaniem było podawanie środków gaśniczych w natarciu oraz oddymianie pomieszczeń.

Wyczuwalny gaz w mieszkaniu przy ul. Dzierżonia

Dodano : 29/12/2012
Wyczuwalny gaz w mieszkaniu przy ul. DzierżoniaW sobotę, 29 grudnia około godz. 17:55 zostaliśmy wezwani na ulicę Dzierżonia w Kolonowskiem (Fosowskie). Zaniepokojeni mieszkańcy wezwali straż pożarną w celu sprawdzenia ulatniającego się gazu po uruchomieniu kuchenki gazowej (obecność butli propan-butan). Po dokładnym sprawdzeniu mieszkania nie stwierdzono zagrożenia. Do zdarzenia wyjechał zastęp OSP Kolonowskie w sile sześciu ratowników.

Przygotowanie choinki na wieży strażackiej

Dodano : 23/12/2012
Przygotowanie choinki na wieży strażackiejZgodnie z tradycją w sobotę 15 grudnia druhowie naszej jednostki przygotowali na wieży strażackiej świąteczną choinkę. Tutaj serdeczne podziękowania należą się Nadleśnictwu Zawadzkie za coroczną współpracę i pozwolenie na wycinkę drzewka.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku
obfitości łask Bożych zdrowia, szczęścia i radości...
życzą Strażacy z OSP Kolonowskie

Volkswagen Golf w rowie na DW-463

Dodano : 17/12/2012
Volkswagen Golf w rowie na DW-463Prawdopodobnie niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym było przyczyną zdarzenia, do którego zostaliśmy wezwani dzisiaj o godz. 04:35. Na drodze wojewódzkiej nr 463 (Kolonowskie - Krasiejów) zastaliśmy w rowie samochód osobowy marki Volkswagen Golf III. Dwie podróżujące nim osoby, o własnych siłach wydostały się z samochodu jeszcze przed naszym przyjazdem. Nikomu szczęśliwie nic się nie stało.

Kolizja przy ul. Opolskiej w Kolonowskiem

Dodano : 10/09/2012
Kolizja przy ul. Opolskiej w Kolonowskiem10 września (poniedziałek) o godz. 10:40 zostaliśmy wezwani na ul. Opolską w Kolonowskiem gdzie doszło do niegroźnej kolizji dwóch samochodów osobowych. Działania strażaków z Kolonowskiego i Staniszcz Wielkich polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Do zdarzenia wezwano również Zespół Ratownictwa Medycznego z Zawadzkiego.

Poszukiwania zaginionej osoby w Kolonowskiem

Dodano : 04/09/2012
Poszukiwania zaginionej osoby w KolonowskiemW poniedziałek, chwilę przed godz. 16:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o poszukiwaniach zaginionej osoby. Nasze działania wspólnie z funkcjonariuszami policji rozpoczęliśmy od budynku stacji PKP w Kolonowskiem idąc wzdłuż rzeki. Niestety po kilkunastu minutach poszukiwań strażacy z OSP Kolonowskie odnaleźli ciało zaginionego. Do akcji wezwano również zastęp ze Staniszcz Wielkich, jednak ich przyjazd w tej sytuacji był już zbędny.

Zestaw ratownictwa drogowego Lukas dla OSP Staniszcze Małe

Dodano : 04/09/2012
Zestaw ratownictwa drogowego Lukas dla OSP Staniszcze MałeWczoraj w Staniszczach Wielkich odbył się przegląd techniczny narzędzi hydraulicznych będących na wyposażeniu jednostek OSP gminy Kolonowskie. Podczas tego spotkania, służący w naszej jednostce blisko 10 lat zestaw firmy Lukas (nożyco-rozpieracz wraz z agregatem) został przekazany - wypożyczony do Staniszcz Małych. Dzięki temu, już wkrótce na wyposażeniu naszej jednostki pojawią się poduszki pneumatyczne wraz z osprzętem.

Spływ kajakowy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Dodano : 04/09/2012
Spływ kajakowy Młodzieżowej Drużyny PożarniczejW nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca na Zawodach Sportowo-Pożarniczych nasza MDP dzięki wsparciu finansowemu dh Andrzeja Bartnik zorganizowała w czwartek 30 sierpnia spływ kajakowy rzeką Mała Panew, który zakończono wspólnym grillem na przystani Amazonka. Druh Bartnik to syn długoletniego prezesa jednostki, patrona naszej MDP. Dzięki niemu po każdych zawodach drużyna może liczyć na tego typu spotkanie. Dziękujemy!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u