Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 22
miejscowe zagrożenia - 17
fałszywe alarmy - 2
Razem : 41

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Otwarcie mieszkania na prośbę policji

Dodano : 09/05/2013
Otwarcie mieszkania na prośbę policjiNa prośbę policji w czwartek (09 maja) około godz. 15:30 zostaliśmy wezwani na ulicę Kościuszki w Kolonowskiem. Tam zaniepokojeni mieszkańcy wielorodzinnego budynku zgłaszali brak kontaktu z jednym z lokatorów. Pozostawione uchylone okno pozwoliło bez większych problemów wejść do mieszkania, gdzie znalezione zostało ciało starszego mężczyzny.

Nadłamane nad drogą drzewo przy ul. Opolskiej

Dodano : 05/05/2013
Nadłamane nad drogą drzewoW niedzielę (05 maja) o godz. 01:10 zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Strzelcach Opolskich usuwaliśmy nadłamane nad drogą drzewo przy ul. Opolskiej w Kolonowskiem. Nadłamana gałąź blokowała część jezdni, zagrażając bezpieczeństwu ruchu drogowego. Na miejscu zdarzenia działania prowadził zastęp OSP Kolonowskie w sile sześciu ratowników.

Kurs ratownictwa technicznego

Dodano : 23/02/2013
Kurs ratownictwa technicznegoTydzień temu, 16 lutego odbył się egzamin praktyczny kończący kurs ratownictwa technicznego organizowany przez KP PSP w Strzelcach Opolskich. Podczas szkolenia ćwiczono techniki wykonywania dostępu oraz ewakuacji osób poszkodowanych uwięzionych w pojazdach. Omówiono również między innymi stosowany sprzęt hydrauliczny, budowę pojazdów, kontakt z osobami poszkodowanymi i organizację całej akcji.

Zebranie Sprawozdawcze za rok 2012

Dodano : 23/02/2013
Zebranie Sprawozdawcze za rok 2012W niedzielę, 03 lutego w remizie OSP odbyło się Zebranie Sprawozdawcze podsumowujące działalność jednostki w 2012 roku. Pod względem działalności bojowej rok ten można określić za wyjątkowo spokojny. Odnotowaliśmy łącznie 23 zdarzenia. Z działalności kulturalnej na uwagę zasługuje jubileusz 105 lecia istnienia OSP Kolonowskie oraz uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego samochodu oraz boksu garażowego.

Pożar wersalki przy ul. 1-go Maja

Dodano : 02/02/2013
Pożar wersalki przy ul. 1-go MajaW piątek, 01 lutego o godz. 16:08 otrzymaliśmy zgłoszenie z Powiatowego Stanowiska Kierowania w Strzelcach Opolskich o pożarze starej wersalki za transformatorem przy ul. 1-go Maja w Kolonowskiem. Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być podpalenie. Na miejsce zdarzenia udaliśmy się jednym zastępem w sile sześciu ratowników. Pożar został ugaszony przy pomocy szybkiego natarcia.

Pożar śmietnika przy pomieszczeniu gospodarczym

Dodano : 01/01/2013
Pożar śmietnika przy pomieszczeniu gospodarczymW Nowy Rok, chwilę po godz. 12:40 zostaliśmy wezwani do pożaru śmietnika przy pomieszczeniu gospodarczym w Restauracji Markus w Kolonowskiem - ul. Krótka. Szybkie opanowanie sytuacji pozwoliło na zawrócenie innych zadysponowanych jednostek. Nasze działania polegały głównie na podawaniu wody w natarciu, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozbiórce drewnianej konstrukcji. Straty na szczęście są niewielkie.

Kurier w rowie na trasie Kolonowskie - Krasiejów

Dodano : 31/12/2012
Kurier w rowie na trasie Kolonowskie - KrasiejówKolejny raz 31 grudnia interweniowaliśmy około godz. 12:50. Również na drodze wojewódzkiej 463, tym razem w stronę Krasiejowa doszło do wypadku samochodu dostawczego. Podobnie jak w pierwszym zdarzeniu, prawdopodobną przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków atmosferycznych. Na szczęście w obu zdarzeniach nikomu nic się nie stało.

Dachowanie samochodu osobowego na DW-463

Dodano : 31/12/2012
Dachowanie samochodu osobowego na DW-463W poniedziałek, 31 grudnia o godz. 11:10 alarmowo udaliśmy się na drogę wojewódzką nr 463 (Kolonowskie - Zawadzkie). W okolicach pierwszego zakrętu od naszej miejscowości doszło tam do dachowania samochodu osobowego marki Opel Corsa. Przed naszym przyjazdem kierowca sam opuścił pojazd. Nasze działania polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora.

Pożar piwnicy w domu jednorodzinnym, Kolonowskie ul. Dzierżonia

Dodano : 30/12/2012
Pożar piwnicy w domu jednorodzinnym, Kolonowskie ul. Dzierżonia30 grudnia, chwilę przed godz. 13:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze piwnicy w domu jednorodzinnym przy ul. Dzierżonia w Kolonowskiem (Fosowskie). Prawdopodobną przyczyną pożaru było nieprawidłowe składowanie materiałów przy urządzeniach grzewczych. Na miejscu zdarzenia pracowały łącznie cztery zastępy straży pożarnej. Ich głównym zadaniem było podawanie środków gaśniczych w natarciu oraz oddymianie pomieszczeń.

Wyczuwalny gaz w mieszkaniu przy ul. Dzierżonia

Dodano : 29/12/2012
Wyczuwalny gaz w mieszkaniu przy ul. DzierżoniaW sobotę, 29 grudnia około godz. 17:55 zostaliśmy wezwani na ulicę Dzierżonia w Kolonowskiem (Fosowskie). Zaniepokojeni mieszkańcy wezwali straż pożarną w celu sprawdzenia ulatniającego się gazu po uruchomieniu kuchenki gazowej (obecność butli propan-butan). Po dokładnym sprawdzeniu mieszkania nie stwierdzono zagrożenia. Do zdarzenia wyjechał zastęp OSP Kolonowskie w sile sześciu ratowników.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u