Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 17
miejscowe zagrożenia - 16
fałszywe alarmy - 1
Razem : 34

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Pożar wersalki przy ul. 1-go Maja

Dodano : 02/02/2013
Pożar wersalki przy ul. 1-go MajaW piątek, 01 lutego o godz. 16:08 otrzymaliśmy zgłoszenie z Powiatowego Stanowiska Kierowania w Strzelcach Opolskich o pożarze starej wersalki za transformatorem przy ul. 1-go Maja w Kolonowskiem. Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być podpalenie. Na miejsce zdarzenia udaliśmy się jednym zastępem w sile sześciu ratowników. Pożar został ugaszony przy pomocy szybkiego natarcia.

Pożar śmietnika przy pomieszczeniu gospodarczym

Dodano : 01/01/2013
Pożar śmietnika przy pomieszczeniu gospodarczymW Nowy Rok, chwilę po godz. 12:40 zostaliśmy wezwani do pożaru śmietnika przy pomieszczeniu gospodarczym w Restauracji Markus w Kolonowskiem - ul. Krótka. Szybkie opanowanie sytuacji pozwoliło na zawrócenie innych zadysponowanych jednostek. Nasze działania polegały głównie na podawaniu wody w natarciu, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozbiórce drewnianej konstrukcji. Straty na szczęście są niewielkie.

Kurier w rowie na trasie Kolonowskie - Krasiejów

Dodano : 31/12/2012
Kurier w rowie na trasie Kolonowskie - KrasiejówKolejny raz 31 grudnia interweniowaliśmy około godz. 12:50. Również na drodze wojewódzkiej 463, tym razem w stronę Krasiejowa doszło do wypadku samochodu dostawczego. Podobnie jak w pierwszym zdarzeniu, prawdopodobną przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków atmosferycznych. Na szczęście w obu zdarzeniach nikomu nic się nie stało.

Dachowanie samochodu osobowego na DW-463

Dodano : 31/12/2012
Dachowanie samochodu osobowego na DW-463W poniedziałek, 31 grudnia o godz. 11:10 alarmowo udaliśmy się na drogę wojewódzką nr 463 (Kolonowskie - Zawadzkie). W okolicach pierwszego zakrętu od naszej miejscowości doszło tam do dachowania samochodu osobowego marki Opel Corsa. Przed naszym przyjazdem kierowca sam opuścił pojazd. Nasze działania polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora.

Pożar piwnicy w domu jednorodzinnym, Kolonowskie ul. Dzierżonia

Dodano : 30/12/2012
Pożar piwnicy w domu jednorodzinnym, Kolonowskie ul. Dzierżonia30 grudnia, chwilę przed godz. 13:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze piwnicy w domu jednorodzinnym przy ul. Dzierżonia w Kolonowskiem (Fosowskie). Prawdopodobną przyczyną pożaru było nieprawidłowe składowanie materiałów przy urządzeniach grzewczych. Na miejscu zdarzenia pracowały łącznie cztery zastępy straży pożarnej. Ich głównym zadaniem było podawanie środków gaśniczych w natarciu oraz oddymianie pomieszczeń.

Wyczuwalny gaz w mieszkaniu przy ul. Dzierżonia

Dodano : 29/12/2012
Wyczuwalny gaz w mieszkaniu przy ul. DzierżoniaW sobotę, 29 grudnia około godz. 17:55 zostaliśmy wezwani na ulicę Dzierżonia w Kolonowskiem (Fosowskie). Zaniepokojeni mieszkańcy wezwali straż pożarną w celu sprawdzenia ulatniającego się gazu po uruchomieniu kuchenki gazowej (obecność butli propan-butan). Po dokładnym sprawdzeniu mieszkania nie stwierdzono zagrożenia. Do zdarzenia wyjechał zastęp OSP Kolonowskie w sile sześciu ratowników.

Przygotowanie choinki na wieży strażackiej

Dodano : 23/12/2012
Przygotowanie choinki na wieży strażackiejZgodnie z tradycją w sobotę 15 grudnia druhowie naszej jednostki przygotowali na wieży strażackiej świąteczną choinkę. Tutaj serdeczne podziękowania należą się Nadleśnictwu Zawadzkie za coroczną współpracę i pozwolenie na wycinkę drzewka.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku
obfitości łask Bożych zdrowia, szczęścia i radości...
życzą Strażacy z OSP Kolonowskie

Volkswagen Golf w rowie na DW-463

Dodano : 17/12/2012
Volkswagen Golf w rowie na DW-463Prawdopodobnie niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym było przyczyną zdarzenia, do którego zostaliśmy wezwani dzisiaj o godz. 04:35. Na drodze wojewódzkiej nr 463 (Kolonowskie - Krasiejów) zastaliśmy w rowie samochód osobowy marki Volkswagen Golf III. Dwie podróżujące nim osoby, o własnych siłach wydostały się z samochodu jeszcze przed naszym przyjazdem. Nikomu szczęśliwie nic się nie stało.

Kolizja przy ul. Opolskiej w Kolonowskiem

Dodano : 10/09/2012
Kolizja przy ul. Opolskiej w Kolonowskiem10 września (poniedziałek) o godz. 10:40 zostaliśmy wezwani na ul. Opolską w Kolonowskiem gdzie doszło do niegroźnej kolizji dwóch samochodów osobowych. Działania strażaków z Kolonowskiego i Staniszcz Wielkich polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Do zdarzenia wezwano również Zespół Ratownictwa Medycznego z Zawadzkiego.

Poszukiwania zaginionej osoby w Kolonowskiem

Dodano : 04/09/2012
Poszukiwania zaginionej osoby w KolonowskiemW poniedziałek, chwilę przed godz. 16:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o poszukiwaniach zaginionej osoby. Nasze działania wspólnie z funkcjonariuszami policji rozpoczęliśmy od budynku stacji PKP w Kolonowskiem idąc wzdłuż rzeki. Niestety po kilkunastu minutach poszukiwań strażacy z OSP Kolonowskie odnaleźli ciało zaginionego. Do akcji wezwano również zastęp ze Staniszcz Wielkich, jednak ich przyjazd w tej sytuacji był już zbędny.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u