Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 17
miejscowe zagrożenia - 16
fałszywe alarmy - 1
Razem : 34

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Pożar trawy przy ul. Polnej - Fosowskie

Dodano : 08/07/2013
Pożar trawy przy ul. Polnej - Fosowskie8 lipca o godz. 16:35 zostaliśmy wezwani do pożaru trawy przy ul. Polnej w Kolonowskiem (Fosowskie). Zastęp OSP Kolonowskie w sile sześciu ratowników błyskawicznie zbudował trzy linie gaśnicze, które nie pozwoliły na dalsze rozprzestrzenianie się ognia. Łącznie spaleniu uległo 50 arów na które podano blisko 5000 litrów wody. Na miejsce zdarzenia skierowano również OSP Fosowskie i OSP Staniszcze Małe.

Sytuacja powodziowa w gminie Kolonowskie

Dodano : 29/06/2013
Sytuacja powodziowa w gminie KolonowskieZe względu na panujące warunki atmosferyczne, 10 czerwca na terenie gminy ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. W poniedziałek (10.06) przygotowywaliśmy worki z piaskiem oraz zabezpieczaliśmy zerwany wskutek gwałtownej ulewy dach przy ul. Hrabiego Colonny. We wtorek (11.06) oraz czwartek (13.06) pompowaliśmy wodę z zalanych piwnic oraz posesji, a w piątek (14.06) wezwano nas do zalanej piwnicy w przedszkolu.

Przedszkolaki w remizie OSP Kolonowskie

Dodano : 07/06/2013
Przedszkolaki w remizie OSP KolonowskiePodobnie jak rok temu, w czwartek 6 czerwca gościliśmy w naszej remizie dzieci z przedszkola w Kolonowskiem. W trakcie spotkania strażacy prezentowali używany sprzęt podczas różnego rodzaju działań ratowniczo-gaśniczych. Dzieci miały okazję obejrzeć działanie "nożyczek do metalu" oraz usiąść za kierownicą wozu strażackiego. Mamy nadzieję, że w przyszłości część czwartkowych gości zasili szeregi naszej jednostki.

Wybuch gazu w restauracji - Staniszcze Wielkie

Dodano : 29/05/2013
Wybuch gazu w restauracji - Staniszcze WielkieOkoło godz. 17:45 otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu gazu w restauracji przy ul. Kościelnej w Staniszczach Wielkich. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Zabrane przez Pogotowie Ratunkowe z poparzeniami trafiły do szpitala. Na miejsce udał się jeden zastęp OSP Kolonowskie w sile sześciu ratowników, OSP Staniszcze Wielkie i JRG Strzelce Opolskie. Przyczyny eksplozji ustala policja.

Dzień otwartych drzwi w OSP Dobrodzień

Dodano : 28/05/2013
Dzień otwartych drzwi w OSP Dobrodzień

Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrodzieniu
zaprasza wszystkich, a w szczególności dzieci na
DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI
w niedzielę 2 czerwca 2013 w godzinach 14:00 - 19:00
do remizy przy ulicy Edyty Stein 1 w Dobrodzieniu.

Ćwiczenia na terenie firmy Mercur - Staniszcze Małe

Dodano : 21/05/2013
Ćwiczenia na terenie firmy Mercur - Staniszcze MałeW piątek, 17 maja na terenie firmy Mercur w Staniszczach Małych odbyły się wspólne ćwiczenia jednostek OSP Kolonowskie, OSP Staniszcze Wielkie, OSP Staniszcze Małe i JRG Strzelce Opolskie. Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar magazynu z udziałem dwóch osób poszkodowanych. Po udanej akcji, strażacy JRG informowali pracowników jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak skutecznie gasić pożar przy użyciu gaśnicy.

Otwarcie mieszkania na prośbę policji

Dodano : 09/05/2013
Otwarcie mieszkania na prośbę policjiNa prośbę policji w czwartek (09 maja) około godz. 15:30 zostaliśmy wezwani na ulicę Kościuszki w Kolonowskiem. Tam zaniepokojeni mieszkańcy wielorodzinnego budynku zgłaszali brak kontaktu z jednym z lokatorów. Pozostawione uchylone okno pozwoliło bez większych problemów wejść do mieszkania, gdzie znalezione zostało ciało starszego mężczyzny.

Nadłamane nad drogą drzewo przy ul. Opolskiej

Dodano : 05/05/2013
Nadłamane nad drogą drzewoW niedzielę (05 maja) o godz. 01:10 zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Strzelcach Opolskich usuwaliśmy nadłamane nad drogą drzewo przy ul. Opolskiej w Kolonowskiem. Nadłamana gałąź blokowała część jezdni, zagrażając bezpieczeństwu ruchu drogowego. Na miejscu zdarzenia działania prowadził zastęp OSP Kolonowskie w sile sześciu ratowników.

Kurs ratownictwa technicznego

Dodano : 23/02/2013
Kurs ratownictwa technicznegoTydzień temu, 16 lutego odbył się egzamin praktyczny kończący kurs ratownictwa technicznego organizowany przez KP PSP w Strzelcach Opolskich. Podczas szkolenia ćwiczono techniki wykonywania dostępu oraz ewakuacji osób poszkodowanych uwięzionych w pojazdach. Omówiono również między innymi stosowany sprzęt hydrauliczny, budowę pojazdów, kontakt z osobami poszkodowanymi i organizację całej akcji.

Zebranie Sprawozdawcze za rok 2012

Dodano : 23/02/2013
Zebranie Sprawozdawcze za rok 2012W niedzielę, 03 lutego w remizie OSP odbyło się Zebranie Sprawozdawcze podsumowujące działalność jednostki w 2012 roku. Pod względem działalności bojowej rok ten można określić za wyjątkowo spokojny. Odnotowaliśmy łącznie 23 zdarzenia. Z działalności kulturalnej na uwagę zasługuje jubileusz 105 lecia istnienia OSP Kolonowskie oraz uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego samochodu oraz boksu garażowego.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u