Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 24
miejscowe zagrożenia - 19
fałszywe alarmy - 2
Razem : 45

Statystyka zdarzeń 2019
pożary - 3
miejscowe zagrożenia - 13
fałszywe alarmy - 0
Razem : 16

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie
Kolejna zbiórka białego szkła planowana jest na 30 marca od godz. 10:00.
Dziękujemy za wsparcie naszej działalności!

Samochód w rowie przy skrzyżowaniu Myślina - Staniszcze Małe

Dodano : 14/09/2013
Samochód w rowie przy skrzyżowaniu Myślina - Staniszcze MałeTrzy zastępy straży pożarnej zabezpieczały miejsce zdarzenia do którego doszło dzisiaj o godz. 19:15 w okolicach skrzyżowania Staniszcze Małe - Myślina na drodze wojewódzkiej numer 463. Początkowo nieprecyzyjne zgłoszenie co do miejsca wypadku informowało o dwóch poszkodowanych osobach znajdujących się wewnątrz pojazdu, ostatecznie jednak samotnie podróżującego kierowcę pojazdu wydobyto bez konieczności rozcinania karoserii.

Zaliczenie komory dymowej KW PSP w Opolu

Dodano : 27/08/2013
Zaliczenie komory dymowej KW PSP w OpoluWe wtorek, 13 sierpnia razem z innymi strażakami OSP KSRG województwa opolskiego uczestniczyliśmy w ćwiczeniach w komorze dymowej KW PSP w Opolu. Czterech strażaków z naszej jednostki, po uzyskaniu dobrych wyników badań i zaliczeniu ćwiczeń na siłowni (młot podciągowy, ergometr rowerowy i taśmowy) przystąpiło do przejścia ścieżki treningowej. Najlepszy czas uzyskany w komorze przez naszych strażaków to 5 minut.

Przewrócone drzewo blokujące dojazd do budynków mieszkalnych

Dodano : 27/08/2013
Przewrócone drzewo blokujące dojazd do budynków mieszkalnych27 sierpnia o godz. 12:45 zastęp GBA-Rt OSP Kolonowskie zadysponowany przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Strzelcach Opolskich udał się na ul. Opolską w Kolonowskiem. Zdarzenie do którego zostaliśmy wezwani dotyczyło przewróconego drzewa, blokującego dojazd do oddalonych od głównej drogi kilku budynków mieszkalnych.

Wypadek na DW463, zakleszczona jedna osoba

Dodano : 19/08/2013
Wypadek na DW463, zakleszczona jedna osoba19 sierpnia o godz. 09:25 zostaliśmy wezwani na drogę wojewódzką nr 463 (skrzyżowanie Staniszcze Małe - Myślina) gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów - osobowego i ciężarowego. Na miejscu zdarzenia nasze działania polegały przede wszystkim na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej - kierującej pojazdem marki Daihatsu, która w wyniku uderzenia została zakleszczona.

Pożar filtrów w zakładzie Kolb

Dodano : 08/08/2013
Pożar filtrów w zakładzie Kolb8 sierpnia około godz. 12:30 na terenie zakładu Kolb w Kolonowskiem wybuchł pożar filtrów jednej z maszyn. Jeszcze przed przybyciem pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia pracownicy przy użyciu gaśnic próbowali opanować ogień. Działania zadysponowanych czterech jednostek straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, demontażu konstrukcji oraz ugaszeniu palących się filtrów.

Płonący kabel przy ul. Opolskiej

Dodano : 30/07/2013
Płonący kabel przy ul. OpolskiejW poniedziałek, 29 lipca o godz. 21:20 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Strzelcach Opolskich przyjął zgłoszenie o palącym się kablu przy ul. Opolskiej w Kolonowskiem. Po przybyciu zastępu na miejsce zdarzenia nie stwierdzono występującego zagrożenia. Właścicielowi obiektu zalecono dokładniejszą kontrolę przez Zakład Energetyczny. Wezwanie zaliczono jako fałszywy alarm w dobrej wierze.

Pożar trawy przy ul. Polnej - Fosowskie

Dodano : 08/07/2013
Pożar trawy przy ul. Polnej - Fosowskie8 lipca o godz. 16:35 zostaliśmy wezwani do pożaru trawy przy ul. Polnej w Kolonowskiem (Fosowskie). Zastęp OSP Kolonowskie w sile sześciu ratowników błyskawicznie zbudował trzy linie gaśnicze, które nie pozwoliły na dalsze rozprzestrzenianie się ognia. Łącznie spaleniu uległo 50 arów na które podano blisko 5000 litrów wody. Na miejsce zdarzenia skierowano również OSP Fosowskie i OSP Staniszcze Małe.

Sytuacja powodziowa w gminie Kolonowskie

Dodano : 29/06/2013
Sytuacja powodziowa w gminie KolonowskieZe względu na panujące warunki atmosferyczne, 10 czerwca na terenie gminy ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. W poniedziałek (10.06) przygotowywaliśmy worki z piaskiem oraz zabezpieczaliśmy zerwany wskutek gwałtownej ulewy dach przy ul. Hrabiego Colonny. We wtorek (11.06) oraz czwartek (13.06) pompowaliśmy wodę z zalanych piwnic oraz posesji, a w piątek (14.06) wezwano nas do zalanej piwnicy w przedszkolu.

Przedszkolaki w remizie OSP Kolonowskie

Dodano : 07/06/2013
Przedszkolaki w remizie OSP KolonowskiePodobnie jak rok temu, w czwartek 6 czerwca gościliśmy w naszej remizie dzieci z przedszkola w Kolonowskiem. W trakcie spotkania strażacy prezentowali używany sprzęt podczas różnego rodzaju działań ratowniczo-gaśniczych. Dzieci miały okazję obejrzeć działanie "nożyczek do metalu" oraz usiąść za kierownicą wozu strażackiego. Mamy nadzieję, że w przyszłości część czwartkowych gości zasili szeregi naszej jednostki.

Wybuch gazu w restauracji - Staniszcze Wielkie

Dodano : 29/05/2013
Wybuch gazu w restauracji - Staniszcze WielkieOkoło godz. 17:45 otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu gazu w restauracji przy ul. Kościelnej w Staniszczach Wielkich. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Zabrane przez Pogotowie Ratunkowe z poparzeniami trafiły do szpitala. Na miejsce udał się jeden zastęp OSP Kolonowskie w sile sześciu ratowników, OSP Staniszcze Wielkie i JRG Strzelce Opolskie. Przyczyny eksplozji ustala policja.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u