Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 16
miejscowe zagrożenia - 15
fałszywe alarmy - 0
Razem : 31

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

XVIII Pielgrzymka Strażaków na Górze Św. Anny

Dodano : 15/05/2014
XVIII Pielgrzymka Strażaków na Górze Św. AnnyNa tegorocznej XVIII Pielgrzymce Strażaków na Górze Św. Anny nie mogło zabraknąć pocztu sztandarowego z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem. W niedzielę, 11 maja łącznie ponad 150 sztandarów i blisko 1600 strażaków z Polski, Niemiec i Czech wzięło udział w uroczystej mszy św. oraz procesji pod pomnik św. Jana Pawła II. Wśród pielgrzymów była dziewięcioosobowa grupa naszej OSP.

Pożar lasu w Krzyżowej Dolinie

Dodano : 16/04/2014
Pożar lasu w Krzyżowej Dolinie8 kwietnia o godz. 16:45 zastęp OSP Kolonowskie w sile sześciu ochotników wyjechał do pożaru lasu pomiędzy miejscowościami Borycz i Krzyżowa Dolina. Ze względu na panujący tego dnia porywisty wiatr ogień szybko się rozprzestrzeniał. Pożarem objęte były dwa oddziały leśne, spaleniu uległo blisko 9 hektarów. Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów jednostek OSP oraz PSP powiatu strzeleckiego i opolskiego.

Pożar sadzy w kominie - Kolonowskie

Dodano : 23/03/2014
Pożar sadzy w kominie - KolonowskieZ początkiem 2014 roku OSP Kolonowskie coraz częściej wyjeżdża do zdarzeń związanych z pożarem sadzy w kominie czy niesprawnością instalacji grzewczych. Dla przykładu w działalności jednostki za rok 2013 nie została odnotowana żadna tego typu interwencja. Tym razem w sobotni wieczór przed godz. 22:00 przy pomocy sita i gaśnicy proszkowej opanowaliśmy pożar sadzy w kominie na ul. Pluderskiej w Kolonowskiem.

Zderzenie dwóch samochodów przy ul. 1-go Maja

Dodano : 19/03/2014
Zderzenie dwóch samochodów przy ul. 1-go MajaW środę, 19 marca około godz. 13:25 przy ulicy 1-go Maja w Kolonowskiem doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Audi oraz Renault. Prawdopodobnie przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego kierująca pojazdem Audi A4 trafiła na profilaktyczne badania do szpitala w Strzelcach Opolskich. Działania na miejscu zdarzenia prowadził jeden zastęp OSP Kolonowskie.

Zadymienie w mieszkaniu przy ul. Dzierżonia

Dodano : 08/03/2014
Zadymienie w mieszkaniu przy ul. Dzierżonia08 marca o godz. 13:12 jednostka OSP w Kolonowskiem została wezwana na ul. Dzierżonia, gdzie w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego z powodu niesprawnych urządzeń grzewczych wyczuwalny był dym. Strażacy przewietrzyli i sprawdzili wszystkie mieszkania pod względem obecności CO, wygasili oraz wstępnie przeczyścili przewody kominowe z wydaniem polecenia sprowadzenia osoby uprawnionej do kontroli pieców i komina.

Pożar trawy w Staniszczach Małych

Dodano : 26/02/2014
Pożar trawy w Staniszczach MałychPierwszy raz do pożaru trawy w 2014 roku jednostki OSP gminy Kolonowskie (Kolonowskie, Staniszcze Wielkie, Staniszcze Małe) zostały zaalarmowane 26 lutego o godz. 20:05. Z początkowych informacji otrzymanych od dyspozytora wynikało, że pali się las przy ul. Kani w Staniszczach Małych. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się jednak, że pożarem objęta jest tylko trawa na nieużytkach. Ogień został szybko opanowany.

Pożar sadzy w kominie - Kolonowskie

Dodano : 31/01/2014
Pożar sadzy w kominie - KolonowskieW ostatni dzień stycznia, około godz. 9:40 wspólnie z OSP Staniszcze Wielkie zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w kominie przy ul. Szkolnej w Kolonowskiem. Na miejscu zdarzenia skupiliśmy się na ugaszeniu palącej się sadzy, przeczyszczeniu komina oraz przewietrzeniu pomieszczeń. W celu dokładniejszego zażegnania niebezpieczeństwa przewód kominowy sprawdzono kamerą termowizyjną JRG Strzelce Opolskie.

Pożar sadzy w kominie - Staniszcze Wielkie

Dodano : 26/01/2014
Pożar sadzy w kominie - Staniszcze Wielkie25 stycznia o godz. 18:23 otrzymaliśmy wezwanie do pożaru sadzy w kominie przy ul. Dworcowej w Staniszczach Wielkich. Przed przyjazdem naszego zastępu, na miejscu zdarzenia działania prowadziła już miejscowa jednostka OSP Staniszcze Wielkie oraz Staniszcze Małe. Nasze zadanie polegało głównie na sprawdzeniu obecności tlenku węgla w mieszkaniu. Dyżurny PSK na ul. Dworcową skierował również GBA-Rt i SH JRG Strzelce Opolskie.

V Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników

Dodano : 19/12/2013
V Barbórkowy Turniej Strażaków i RatownikówTrzyosobowa drużyna OSP Kolonowskie w składzie Damian Bonk, Dawid Jędrzejewski i Patryk Motal 14 grudnia wzięła udział w V Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników - Kopalnia Soli Wieliczka 2013. W pełnym umundurowaniu osobistym i aparatach ODO strażacy musieli pokonać 110 metrową różnicę poziomów szybu M. Daniłowicza. Razem 650 schodów i 90 podestów. Nasza drużyna uzyskała czas 8:04.71.

Gniazdo os przy budynku przedszkola w Kolonowskiem

Dodano : 27/10/2013
Gniazdo os przy budynku przedszkola w KolonowskiemW piątek, 25 października chwilę przed godz. 10:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o znajdującym się gnieździe os przy budynku przedszkola w Kolonowskiem. Po rozpoznaniu sytuacji na miejscu zdarzenia i konsultacji z dyrekcją placówki - do przedszkola wróciliśmy ponownie o godz. 16:30. Przy usuwaniu owadów konieczna była rozbiórka konstrukcji dachu, dlatego nasze działania wspierała firma DACHMAX ze Staniszcz Wielkich.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u