Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 17
miejscowe zagrożenia - 17
fałszywe alarmy - 1
Razem : 35

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Ćwiczenia w firmie Kopgard - Kolonowskie

Dodano : 21/10/2014
Ćwiczenia w firmie Kopgard - KolonowskieW poniedziałkowe południe zostały zorganizowane ćwiczenia strażaków na terenie firmy Kopgard działającej w Kolonowskiem. Spotkanie miało na celu przećwiczenie akcji gaśniczej oraz zapoznanie się z obiektem, dzięki czemu w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia będziemy mogli szybciej i sprawniej podjąć działania.

Tragiczny wypadek na DW-463

Dodano : 19/10/2014
Tragiczny wypadek na DW-463Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj przed godz. 19:00 na skrzyżowaniu ulic Arki Bożka i Opolskiej w Kolonowskiem. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, kierujący Fiatem Pandą młody mężczyzna zginął na miejscu. Droga przez kilka godzin była całkowicie nieprzejezdna. Prawdopodobnie doszło tam do wymuszenia pierwszeństwa, co dokładnie ustali policja.

Pożar bali słomy w Staniszczach Wielkich

Dodano : 14/10/2014
Pożar bali słomy w Staniszczach Wielkich14 października ochotnicy z Gminy Kolonowskie wspierani przez kolegów z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Strzelcach Opolskich walczyli z pożarem bali słomy przy ul. Długiej w Staniszczach Wielkich. Przy pomocy turbowentylatorów będących na wyposażeniu przybyłych zastępów przyspieszono proces spalania, następnie wszystko zostało rozgrzebane i dogaszone. Nasza jednostka w sile dziewięciu ratowników wyjechała dwoma rzutami.

Pożar domu przy ul. Ks. Czerwionki

Dodano : 25/09/2014
Pożar domu przy ul. Ks. CzerwionkiW czwartkowy poranek do PSK w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Księdza Czerwionki w Kolonowskiem. Szczęśliwie pod wskazanym adresem zastaliśmy jedynie duże zadymienie, którego prawdopodobną przyczyną była nadpalona na łóżku pościel. Nie było osób poszkodowanych wymagających hospitalizacji i wezwane zastępy po godzinie mogły wrócić do bazy.

Dwa pożary w niedzielne południe

Dodano : 27/07/2014
Dwa pożary w niedzielne południe27 lipca dwa razy wyjeżdżaliśmy do pożarów na terenie naszej gminy. Pierwsze zdarzenie, około godz. 14:45 miało miejsce przy ul. Arki Bożka w Kolonowskiem (Fosowskie). Tam podobnie jak 18 lipca zastaliśmy prawdopodobnie celowo podpalone siano. Drugi raz zaalarmowano nas godzinę później do pożaru trawy przy drodze na ul. Sienkiewicza w Staniszczach Wielkich. Po wszystkim zdążyliśmy jeszcze na święcenie pojazdów w naszym Kościele.

Pożar trawy i poszycia leśnego w Kielczy

Dodano : 22/07/2014
Pożar trawy i poszycia leśnego w KielczyWe wtorkowy wieczór o godz. 19:15 nasza jednostka w sile sześciu ratowników stanowiących zastęp GBA-Rt 2,5/16/250 wyjechała do pożaru poszycia leśnego i trawy przy nasypie kolejowym w miejscości Kielcza w kierunku na Krupski Młyn. Na miejscu pracowali już strażacy gminy Zawadzkie wspierani przez zawodowców ze Strzelec Opolskich, którym przez trudno przejezdne leśne ścieżki dostarczyliśmy wodę.

Fosowskie : Pożar siana

Dodano : 19/07/2014
Fosowskie : Pożar sianaW piątek około godz. 11:50 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Kolonowskiego i Staniszcz Wielkich zostały wezwane do jak wynikało to z treści zgłoszenia pożaru trawy i krzewów przy ul. Polnej w Kolonowskiem - Fosowskie. Na miejscu zastaliśmy jednak prawdopodobnie celowo podpalone siano, które zostało przez przybyłych na miejsce strażaków rozgrzebane i dokładnie przelane wodą.

Pożar budynku mieszkalnego przy ul. Opolskiej

Dodano : 17/06/2014
Pożar budynku mieszkalnego przy ul. OpolskiejKolejne wezwanie dnia 14.06.2014 miało miejsce około godziny 16.45. Tym razem palił się budynek mieszkalny w Kolonowskiem przy ulicy Opolskiej. Pożar prawdopodobnie spowodowało zwarcie instalacji elektrycznej. Mimo błyskawicznej interwencji ogień zdążył się rozprzestrzenić i spowodował duże straty. Działania ratowników polegały na opanowaniu pożaru, wentylacji pomieszczeń i częściowym usunięciu zniszczonego mienia. KW

Pożar w budynku LZS Staniszcze Małe

Dodano : 17/06/2014
Pożar w budynku LZS Staniszcze MałeDnia 14.06.2014 około godziny 11.45 nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Staniszcze Małe gdzie palił się budynek LZSu. Pożar został szybko opanowany przez pierwszą jednostkę. Nasze działania polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Przyczyną pożaru prawdopodobnie była nieostrożność osób dorosłych przy posługiwaniu się ogniem. Dzięki szybkiej interwencji strażaków straty nie były duże. KW

Kolejny pożar filtrów w zakładzie Kolb

Dodano : 03/06/2014
Kolejny pożar filtrów w zakładzie KolbW przedostatni dzień maja, chwilę przed godz. 15:00 jeden z naszych zastępów alarmowo udał się na teren zakładu Kolb w Kolonowskiem gdzie doszło do pożaru filtrów jednej z maszyn. Na miejscu zdarzenia sytuację opanowali już pracownicy, wśród których był m.in. strażak OSP Zawadzkie. Przypomnijmy, podobna sytuacja miała miejsce 8 sierpnia 2013 roku. Na szczęście podobnie jak rok temu straty są niewielkie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u