Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 16
miejscowe zagrożenia - 15
fałszywe alarmy - 0
Razem : 31

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Warta przy Grobie Pańskim

Dodano : 04/04/2015
Warta przy Grobie PańskimWielki Piątek oraz Wielka Sobota to czas, kiedy nasi druhowie pełnią warty honorowe przy Grobie Pana Jezusa w Kościele Parafialnym pw. Niepokalanego Serca Maryi w Kolonowskiem. Strażacka warta przy Grobie Pańskim to wieloletnia tradycja, nawiązującą do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. W uroczystości uczestniczyło łącznie 18 członków OSP a zmiany odbywały się co 30 minut.

Trzy interwencje przy silnych wiatrach

Dodano : 04/04/2015
Trzy interwencje przy silnych wiatrachSilne podmuchy wiatru przyczyniły się do trzech wyjazdów naszej jednostki. We wtorek 31 marca o godz. 20:00 na ul. Zakładowej połamane drzewo blokowało przejazd, chwilę później niebezpiecznie pochylone drzewo kilkadziesiąt metrów przed rondem w kierunku Zawadzkiego stwarzało zagrożenie dla przejeżdżających tam kierowców. O 23:58 kolejne zgłoszenie dotyczyło powalonego drzewa na DW 463 w kierunku Krasiejowa.

Pożar trawy przy ul. Arki Bożka

Dodano : 21/02/2015
Pożar trawy przy ul. Arki BożkaPierwszy raz do pożaru trawy w 2015 roku strażacy z OSP Kolonowskie wyjeżdżają 21 lutego o godz. 20:45 na ul. Arki Bożka. Zgodnie z poleceniem dowódcy naszego zastępu rozwinięta została linia szybkiego natarcia, która pozwoliła na sprawne ugaszenie ognia. Na miejscu zdarzenia współpracowaliśmy z jednostką OSP Staniszcze Wielkie, która dojeżdżając chwilę przed nami już rozpoczynała swoje działania gaśnicze.

Ostatnia służba mł. bryg. Janusza Filipkowskiego

Dodano : 21/02/2015
Ostatnia służba mł. bryg. Janusza Filipkowskiego15 lutego sześcioosobowa delegacja z drobnym upominkiem udała się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich aby podziękować za wieloletnią współpracę i pożegnać odchodzącego na emeryturę mł. bryg. Janusza Filipkowskiego, pełniącego funkcję dyżurnego operacyjnego. Mamy nadzieję, że w przyszłości niejednokrotnie spotkamy się jeszcze na zawodach sportowo-pożarniczych.

Pożar na terenie firmy produkującej wyroby drewniane

Dodano : 08/02/2015
Pożar na terenie firmy produkującej wyroby drewnianePożar drewnianej wiaty w jednym z zakładów przy ul. Kościuszki w Kolonowskiem - 06 lutego o godz. 0:37 dyżurny SKKP PSP w Strzelcach Opolskich skierował na miejsce łącznie 9 zastępów straży pożarnej. Godzinne działania polegały na podawaniu wody w natarciu i obronie oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia - w tym odłączeniu energii elektrycznej i oświetleniu terenu pracy strażaków. Zdjęcie dzięki uprzejmości OSP Zawadzkie.

Pożar kotłowni w Staniszczach Małych

Dodano : 08/01/2015
Pożar kotłowni w Staniszczach MałychW czwartkowy wieczór, tuż po godz. 21:00 strażacy ochotnicy zostali zadysponowani do pożaru kotłowni przy ul. Ks. Gajdy w Staniszczach Małych. Do zdarzenia nie dojechały zastępy JRG Strzelce Opolskie, które zawróciły do podobnego pożaru w Grodzisku. Szczęśliwie nie było osób poszkodowanych, jednak piec znajdujący się w budynku gospodarczym na chwilę obecną nie nadaje się do dalszego użytku.

Uzupełnienie brakujących interwencji naszej OSP

Dodano : 23/12/2014
OSP Kolonowskie20 listopada o godz. 20:25 jeden z mieszkańców domu wielorodzinnego przy ul. Pluderskiej zaalarmował straż pożarną z podejrzeniem obecności tlenku węgla w mieszkaniu.
12 grudnia przed godz. 18:00 na ul. Fabrycznej w Kolonowskiem doszło do pożaru sadzy w kominie.
Przy okazji polecamy przydatny artykuł Komendy Głównej PSP "Nie dla czadu" : http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=3216

Ćwiczenia w firmie Kopgard - Kolonowskie

Dodano : 21/10/2014
Ćwiczenia w firmie Kopgard - KolonowskieW poniedziałkowe południe zostały zorganizowane ćwiczenia strażaków na terenie firmy Kopgard działającej w Kolonowskiem. Spotkanie miało na celu przećwiczenie akcji gaśniczej oraz zapoznanie się z obiektem, dzięki czemu w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia będziemy mogli szybciej i sprawniej podjąć działania.

Tragiczny wypadek na DW-463

Dodano : 19/10/2014
Tragiczny wypadek na DW-463Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj przed godz. 19:00 na skrzyżowaniu ulic Arki Bożka i Opolskiej w Kolonowskiem. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, kierujący Fiatem Pandą młody mężczyzna zginął na miejscu. Droga przez kilka godzin była całkowicie nieprzejezdna. Prawdopodobnie doszło tam do wymuszenia pierwszeństwa, co dokładnie ustali policja.

Pożar bali słomy w Staniszczach Wielkich

Dodano : 14/10/2014
Pożar bali słomy w Staniszczach Wielkich14 października ochotnicy z Gminy Kolonowskie wspierani przez kolegów z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Strzelcach Opolskich walczyli z pożarem bali słomy przy ul. Długiej w Staniszczach Wielkich. Przy pomocy turbowentylatorów będących na wyposażeniu przybyłych zastępów przyspieszono proces spalania, następnie wszystko zostało rozgrzebane i dogaszone. Nasza jednostka w sile dziewięciu ratowników wyjechała dwoma rzutami.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u