Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 17
miejscowe zagrożenia - 17
fałszywe alarmy - 1
Razem : 35

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Niewielki pożar i inspekcja gotowości bojowej

Dodano : 26/06/2015
OSP KolonowskieNiewielki pożar trawy sprowadził 18 czerwca o godz. 11:30 trzy zastępy strażaków do Staniszcz Małych. Zagrożenie opanowała miejscowa jednostka. W poniedziałek, 22 czerwca przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich przeprowadzili inspekcję gotowości bojowej w naszej jednostce. Po wykonanym ćwiczeniu uzyskaliśmy maksymalną liczbę punktów a prowadzoną dokumentację oceniono wzorowo.

Pożar trawy w Kolonowskiem

Dodano : 06/05/2015
OSP Kolonowskie5 maja o godz. 22:50 dźwięk syreny zaalarmował miejscowych strażaków do pożaru trawy przy nasypie kolejowym pomiędzy ul. Księdza Czerwionki a ul. Kolejową w Kolonowskiem. Z uwagi na brak bezpośredniego dojazdu do miejsca pożaru oraz w obawie przed rozprzestrzenieniem się ognia na pobliskie gęste i suche zarośla - do zdarzenia strażacy udali się dwoma zastępami w łącznej sile 10 ratowników. Akcja trwała niecałą godzinę.

Otwarcie mieszkania na prośbę policji

Dodano : 12/04/2015
OSP KolonowskieChwilę po godz. 3:00 na prośbę policji zostaliśmy zadysponowani na ulicę Dzierżonia w Kolonowskiem. Zdaniem sąsiadów w jednym z mieszkań domu wielorodzinnego starsza osoba może potrzebować pomocy. Na miejscu zdarzenia w asyście policji oraz gotowości pogotowia ratunkowego wyważono drzwi, celem dostania się do mieszkania. Szczęśliwie obawy sąsiadów okazały się fałszywe, a osoba nie wymagała pomocy medycznej.

Warta przy Grobie Pańskim

Dodano : 04/04/2015
Warta przy Grobie PańskimWielki Piątek oraz Wielka Sobota to czas, kiedy nasi druhowie pełnią warty honorowe przy Grobie Pana Jezusa w Kościele Parafialnym pw. Niepokalanego Serca Maryi w Kolonowskiem. Strażacka warta przy Grobie Pańskim to wieloletnia tradycja, nawiązującą do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. W uroczystości uczestniczyło łącznie 18 członków OSP a zmiany odbywały się co 30 minut.

Trzy interwencje przy silnych wiatrach

Dodano : 04/04/2015
Trzy interwencje przy silnych wiatrachSilne podmuchy wiatru przyczyniły się do trzech wyjazdów naszej jednostki. We wtorek 31 marca o godz. 20:00 na ul. Zakładowej połamane drzewo blokowało przejazd, chwilę później niebezpiecznie pochylone drzewo kilkadziesiąt metrów przed rondem w kierunku Zawadzkiego stwarzało zagrożenie dla przejeżdżających tam kierowców. O 23:58 kolejne zgłoszenie dotyczyło powalonego drzewa na DW 463 w kierunku Krasiejowa.

Pożar trawy przy ul. Arki Bożka

Dodano : 21/02/2015
Pożar trawy przy ul. Arki BożkaPierwszy raz do pożaru trawy w 2015 roku strażacy z OSP Kolonowskie wyjeżdżają 21 lutego o godz. 20:45 na ul. Arki Bożka. Zgodnie z poleceniem dowódcy naszego zastępu rozwinięta została linia szybkiego natarcia, która pozwoliła na sprawne ugaszenie ognia. Na miejscu zdarzenia współpracowaliśmy z jednostką OSP Staniszcze Wielkie, która dojeżdżając chwilę przed nami już rozpoczynała swoje działania gaśnicze.

Ostatnia służba mł. bryg. Janusza Filipkowskiego

Dodano : 21/02/2015
Ostatnia służba mł. bryg. Janusza Filipkowskiego15 lutego sześcioosobowa delegacja z drobnym upominkiem udała się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich aby podziękować za wieloletnią współpracę i pożegnać odchodzącego na emeryturę mł. bryg. Janusza Filipkowskiego, pełniącego funkcję dyżurnego operacyjnego. Mamy nadzieję, że w przyszłości niejednokrotnie spotkamy się jeszcze na zawodach sportowo-pożarniczych.

Pożar na terenie firmy produkującej wyroby drewniane

Dodano : 08/02/2015
Pożar na terenie firmy produkującej wyroby drewnianePożar drewnianej wiaty w jednym z zakładów przy ul. Kościuszki w Kolonowskiem - 06 lutego o godz. 0:37 dyżurny SKKP PSP w Strzelcach Opolskich skierował na miejsce łącznie 9 zastępów straży pożarnej. Godzinne działania polegały na podawaniu wody w natarciu i obronie oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia - w tym odłączeniu energii elektrycznej i oświetleniu terenu pracy strażaków. Zdjęcie dzięki uprzejmości OSP Zawadzkie.

Pożar kotłowni w Staniszczach Małych

Dodano : 08/01/2015
Pożar kotłowni w Staniszczach MałychW czwartkowy wieczór, tuż po godz. 21:00 strażacy ochotnicy zostali zadysponowani do pożaru kotłowni przy ul. Ks. Gajdy w Staniszczach Małych. Do zdarzenia nie dojechały zastępy JRG Strzelce Opolskie, które zawróciły do podobnego pożaru w Grodzisku. Szczęśliwie nie było osób poszkodowanych, jednak piec znajdujący się w budynku gospodarczym na chwilę obecną nie nadaje się do dalszego użytku.

Uzupełnienie brakujących interwencji naszej OSP

Dodano : 23/12/2014
OSP Kolonowskie20 listopada o godz. 20:25 jeden z mieszkańców domu wielorodzinnego przy ul. Pluderskiej zaalarmował straż pożarną z podejrzeniem obecności tlenku węgla w mieszkaniu.
12 grudnia przed godz. 18:00 na ul. Fabrycznej w Kolonowskiem doszło do pożaru sadzy w kominie.
Przy okazji polecamy przydatny artykuł Komendy Głównej PSP "Nie dla czadu" : http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=3216

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u