Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 15
miejscowe zagrożenia - 11
fałszywe alarmy - 0
Razem : 26

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Pożar na terenie firmy produkującej wyroby drewniane

Dodano : 08/02/2015
Pożar na terenie firmy produkującej wyroby drewnianePożar drewnianej wiaty w jednym z zakładów przy ul. Kościuszki w Kolonowskiem - 06 lutego o godz. 0:37 dyżurny SKKP PSP w Strzelcach Opolskich skierował na miejsce łącznie 9 zastępów straży pożarnej. Godzinne działania polegały na podawaniu wody w natarciu i obronie oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia - w tym odłączeniu energii elektrycznej i oświetleniu terenu pracy strażaków. Zdjęcie dzięki uprzejmości OSP Zawadzkie.

Pożar kotłowni w Staniszczach Małych

Dodano : 08/01/2015
Pożar kotłowni w Staniszczach MałychW czwartkowy wieczór, tuż po godz. 21:00 strażacy ochotnicy zostali zadysponowani do pożaru kotłowni przy ul. Ks. Gajdy w Staniszczach Małych. Do zdarzenia nie dojechały zastępy JRG Strzelce Opolskie, które zawróciły do podobnego pożaru w Grodzisku. Szczęśliwie nie było osób poszkodowanych, jednak piec znajdujący się w budynku gospodarczym na chwilę obecną nie nadaje się do dalszego użytku.

Uzupełnienie brakujących interwencji naszej OSP

Dodano : 23/12/2014
OSP Kolonowskie20 listopada o godz. 20:25 jeden z mieszkańców domu wielorodzinnego przy ul. Pluderskiej zaalarmował straż pożarną z podejrzeniem obecności tlenku węgla w mieszkaniu.
12 grudnia przed godz. 18:00 na ul. Fabrycznej w Kolonowskiem doszło do pożaru sadzy w kominie.
Przy okazji polecamy przydatny artykuł Komendy Głównej PSP "Nie dla czadu" : http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=3216

Ćwiczenia w firmie Kopgard - Kolonowskie

Dodano : 21/10/2014
Ćwiczenia w firmie Kopgard - KolonowskieW poniedziałkowe południe zostały zorganizowane ćwiczenia strażaków na terenie firmy Kopgard działającej w Kolonowskiem. Spotkanie miało na celu przećwiczenie akcji gaśniczej oraz zapoznanie się z obiektem, dzięki czemu w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia będziemy mogli szybciej i sprawniej podjąć działania.

Tragiczny wypadek na DW-463

Dodano : 19/10/2014
Tragiczny wypadek na DW-463Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj przed godz. 19:00 na skrzyżowaniu ulic Arki Bożka i Opolskiej w Kolonowskiem. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, kierujący Fiatem Pandą młody mężczyzna zginął na miejscu. Droga przez kilka godzin była całkowicie nieprzejezdna. Prawdopodobnie doszło tam do wymuszenia pierwszeństwa, co dokładnie ustali policja.

Pożar bali słomy w Staniszczach Wielkich

Dodano : 14/10/2014
Pożar bali słomy w Staniszczach Wielkich14 października ochotnicy z Gminy Kolonowskie wspierani przez kolegów z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Strzelcach Opolskich walczyli z pożarem bali słomy przy ul. Długiej w Staniszczach Wielkich. Przy pomocy turbowentylatorów będących na wyposażeniu przybyłych zastępów przyspieszono proces spalania, następnie wszystko zostało rozgrzebane i dogaszone. Nasza jednostka w sile dziewięciu ratowników wyjechała dwoma rzutami.

Pożar domu przy ul. Ks. Czerwionki

Dodano : 25/09/2014
Pożar domu przy ul. Ks. CzerwionkiW czwartkowy poranek do PSK w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Księdza Czerwionki w Kolonowskiem. Szczęśliwie pod wskazanym adresem zastaliśmy jedynie duże zadymienie, którego prawdopodobną przyczyną była nadpalona na łóżku pościel. Nie było osób poszkodowanych wymagających hospitalizacji i wezwane zastępy po godzinie mogły wrócić do bazy.

Dwa pożary w niedzielne południe

Dodano : 27/07/2014
Dwa pożary w niedzielne południe27 lipca dwa razy wyjeżdżaliśmy do pożarów na terenie naszej gminy. Pierwsze zdarzenie, około godz. 14:45 miało miejsce przy ul. Arki Bożka w Kolonowskiem (Fosowskie). Tam podobnie jak 18 lipca zastaliśmy prawdopodobnie celowo podpalone siano. Drugi raz zaalarmowano nas godzinę później do pożaru trawy przy drodze na ul. Sienkiewicza w Staniszczach Wielkich. Po wszystkim zdążyliśmy jeszcze na święcenie pojazdów w naszym Kościele.

Pożar trawy i poszycia leśnego w Kielczy

Dodano : 22/07/2014
Pożar trawy i poszycia leśnego w KielczyWe wtorkowy wieczór o godz. 19:15 nasza jednostka w sile sześciu ratowników stanowiących zastęp GBA-Rt 2,5/16/250 wyjechała do pożaru poszycia leśnego i trawy przy nasypie kolejowym w miejscości Kielcza w kierunku na Krupski Młyn. Na miejscu pracowali już strażacy gminy Zawadzkie wspierani przez zawodowców ze Strzelec Opolskich, którym przez trudno przejezdne leśne ścieżki dostarczyliśmy wodę.

Fosowskie : Pożar siana

Dodano : 19/07/2014
Fosowskie : Pożar sianaW piątek około godz. 11:50 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Kolonowskiego i Staniszcz Wielkich zostały wezwane do jak wynikało to z treści zgłoszenia pożaru trawy i krzewów przy ul. Polnej w Kolonowskiem - Fosowskie. Na miejscu zastaliśmy jednak prawdopodobnie celowo podpalone siano, które zostało przez przybyłych na miejsce strażaków rozgrzebane i dokładnie przelane wodą.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u