Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 24
miejscowe zagrożenia - 19
fałszywe alarmy - 2
Razem : 45

Statystyka zdarzeń 2019
pożary - 3
miejscowe zagrożenia - 13
fałszywe alarmy - 0
Razem : 16

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie
Kolejna zbiórka białego szkła planowana jest na 30 marca od godz. 10:00.
Dziękujemy za wsparcie naszej działalności!

Pożar suchej trawy przy ul. Księdza Czerwionki

Dodano : 11/08/2015
Pożar suchej trawy przy ul. Księdza CzerwionkiŁącznie trzy zastępy interweniowały przy dzisiejszym pożarze suchej trawy, który zgłoszony został strażakom około godz. 15:35 na ul. Księdza Czerwionki w Kolonowskiem. W panującym upale podano dwa prądy wody w natarciu i jeden w obronie pobliskich zabudowań. Ogień objął 20 arów suchej trawy a nasze działania trwały godzinę.

Blokujące przejazd drzewo przy ul. Polnej

Dodano : 27/07/2015
Blokujące przejazd drzewo przy ul. PolnejW poniedziałkowy wieczór chwilę przed godz. 21:00 zostaliśmy zadysponowani na ul. Polną w Kolonowskiem (Fosowskie). Na miejscu zdarzenia zgodnie z treścią zgłoszenia zastaliśmy powalone drzewo blokujące znaczną część drogi, jednocześnie uniemożliwiając przejazd. Pocięte przez nas gałęzie zostały usunięte z drogi aby nie zagrażały bezpieczeństwu.

Nadłamane drzewo w parku przy ul. Prostej

Dodano : 24/07/2015
Nadłamane drzewo w parku przy ul. ProstejNadłamane drzewo w parku przy ul. Prostej w Kolonowskiem było przyczyną alarmu, który dzisiaj (24 lipca) zwołał strażaków o godz. 11:40 do remizy. Prawdopodobnie do tego zdarzenia mogły przyczynić się silne wiatry panujące w ostatnich dniach. Tylko wczoraj na terenie naszej gminy zanotowano trzy wyjazdy jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej do powalonych drzew, które zagrażały bezpieczeństwu (Fosowskie, Staniszcze Małe).

Pożar podkładów kolejowych w Kolonowskiem

Dodano : 23/07/2015
Pożar podkładów kolejowych w KolonowskiemW czwartek, 23 lipca o godz. 9:36 zostaliśmy wezwani do pożaru podkładów kolejowych na stacji PKP przy ul. Kolejowej w Kolonowskiem. W sile sześciu ratowników po rozwinięciu kilku odcinków węża niewielkie zagrożenie opanowano a wezwany do pomocy zastęp z jednostki OSP Staniszcze Wielkie nie był potrzebny. Po 30 minutach działań wróciliśmy do bazy.

Wypadek na DW-463

Dodano : 26/06/2015
Wypadek na DW-463Do groźnie wyglądającego wypadku doszło o godz. 6:30 na drodze wojewódzkiej nr 463 pomiędzy miejscowościami Staniszcze Małe a Krasiejów. W momencie dojazdu naszego zastępu Skoda leżała na dachu w przydrożnym rowie. Kierujący sam opuścił pojazd i po oględzinach został zabrany do szpitala. Prawdopodobnie po długiej podróży kierujący Mazdą na niemieckich tablicach mężczyzna mógł stracić panowanie i doszło do zderzenia.

Niewielki pożar i inspekcja gotowości bojowej

Dodano : 26/06/2015
OSP KolonowskieNiewielki pożar trawy sprowadził 18 czerwca o godz. 11:30 trzy zastępy strażaków do Staniszcz Małych. Zagrożenie opanowała miejscowa jednostka. W poniedziałek, 22 czerwca przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich przeprowadzili inspekcję gotowości bojowej w naszej jednostce. Po wykonanym ćwiczeniu uzyskaliśmy maksymalną liczbę punktów a prowadzoną dokumentację oceniono wzorowo.

Pożar trawy w Kolonowskiem

Dodano : 06/05/2015
OSP Kolonowskie5 maja o godz. 22:50 dźwięk syreny zaalarmował miejscowych strażaków do pożaru trawy przy nasypie kolejowym pomiędzy ul. Księdza Czerwionki a ul. Kolejową w Kolonowskiem. Z uwagi na brak bezpośredniego dojazdu do miejsca pożaru oraz w obawie przed rozprzestrzenieniem się ognia na pobliskie gęste i suche zarośla - do zdarzenia strażacy udali się dwoma zastępami w łącznej sile 10 ratowników. Akcja trwała niecałą godzinę.

Otwarcie mieszkania na prośbę policji

Dodano : 12/04/2015
OSP KolonowskieChwilę po godz. 3:00 na prośbę policji zostaliśmy zadysponowani na ulicę Dzierżonia w Kolonowskiem. Zdaniem sąsiadów w jednym z mieszkań domu wielorodzinnego starsza osoba może potrzebować pomocy. Na miejscu zdarzenia w asyście policji oraz gotowości pogotowia ratunkowego wyważono drzwi, celem dostania się do mieszkania. Szczęśliwie obawy sąsiadów okazały się fałszywe, a osoba nie wymagała pomocy medycznej.

Warta przy Grobie Pańskim

Dodano : 04/04/2015
Warta przy Grobie PańskimWielki Piątek oraz Wielka Sobota to czas, kiedy nasi druhowie pełnią warty honorowe przy Grobie Pana Jezusa w Kościele Parafialnym pw. Niepokalanego Serca Maryi w Kolonowskiem. Strażacka warta przy Grobie Pańskim to wieloletnia tradycja, nawiązującą do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. W uroczystości uczestniczyło łącznie 18 członków OSP a zmiany odbywały się co 30 minut.

Trzy interwencje przy silnych wiatrach

Dodano : 04/04/2015
Trzy interwencje przy silnych wiatrachSilne podmuchy wiatru przyczyniły się do trzech wyjazdów naszej jednostki. We wtorek 31 marca o godz. 20:00 na ul. Zakładowej połamane drzewo blokowało przejazd, chwilę później niebezpiecznie pochylone drzewo kilkadziesiąt metrów przed rondem w kierunku Zawadzkiego stwarzało zagrożenie dla przejeżdżających tam kierowców. O 23:58 kolejne zgłoszenie dotyczyło powalonego drzewa na DW 463 w kierunku Krasiejowa.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u