Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 17
miejscowe zagrożenia - 17
fałszywe alarmy - 1
Razem : 35

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie

Drzewa zagrażające bezpieczeństwu

Dodano : 21/11/2015
Drzewa zagrażające bezpieczeństwuSilne wiatry jakie miały miejsce na początku tego tygodnia były prawdopodobną przyczyną środowego wyjazdu naszej jednostki. Około godz. 13:40 pięciu ochotników zaalarmowanych dźwiękiem syreny oraz systemem powiadamiania SMS, zgodnie z treścią zgłoszenia udało się na drogę wojewódzką nr 463 (kierunek Zawadzkie) aby usunąć zagrażające bezpieczeństwu połamane drzewa.

Oświetlenie miejsca przy tragicznym wypadku

Dodano : 13/11/2015
Oświetlenie miejsca przy tragicznym wypadkuW związku z tragicznym wypadkiem do którego doszło na terenie leśnym pomiędzy Kolonowskiem a Kolejką we wtorek o godz. 17:02 zostaliśmy zadysponowani do oświetlenia miejsca pracy prokuratury oraz Państwowej Inspekcji Pracy. Wcześniej z racji lokalizacji miejsca zdarzenia na pograniczu dwóch powiatów na miejsce wezwano OSP Dobrodzień i JRG Olesno. Więcej informacji oraz zdjęcia na stronie www.osp.dobrodzien.pl

Pożar trawy przy ul. Fabrycznej w Kolonowskiem

Dodano : 31/08/2015
Pożar trawy przy ul. Fabrycznej w KolonowskiemZgłoszenie, które otrzymaliśmy przed godz. 16:00 dotyczyło pożaru trawy przy ul. Fabrycznej. Szybko rozprzestrzeniający się ogień stwarzał zagrożenie dla prywatnej posesji oraz terenu szkoły podstawowej. Sporym utrudnieniem w czasie dojazdu do miejsca zdarzenia okazały się zamknięte z dużym wyprzedzeniem szlabany na przejeździe kolejowym, które pomimo alarmowej jazdy w obecności dróżnika nie zostały nam podniesione.

Pożar mieszkania i pożar nieużytków

Dodano : 16/08/2015
Pożar mieszkania - ZawadzkieO godz. 6:41 alarmowo jeden z naszych zastępów udał się do miejscowości Zawadzkie by wspierać tam działania strażaków przy pożarze w budynku wielorodzinnym. Szczegółowe informacje oraz zdjęcia na stronie PSP woj. opolskiego : http://psp.opole.pl/aktualnosci/pozar-poddasza-w-budynku-wielorodzinnym/ Dzień wcześniej w godzinach wieczornych odnotowano zgłoszenie o pożarze nieużytków na ul. Długiej w Kolonowskiem.

Szerszenie zagrażające bezpieczeństwu dzieci

Dodano : 12/08/2015
Szerszenie zagrażające bezpieczeństwu dzieciZagrażające bezpieczeństwu bawiących się dzieci gniazdo szerszeni zlokalizowane przy budynku mieszkalnym na ul. 1-go Maja było powodem naszego dzisiejszego wyjazdu o godz. 18:40. Po potwierdzeniu zgłoszenia ratownicy w specjalnych kombinezonach ochronnych z wykorzystaniem środków do zwalczania os i szerszeni przystąpili do działań mających na celu zlikwidowanie niebezpieczeństwa.

Pożar suchej trawy przy ul. Księdza Czerwionki

Dodano : 11/08/2015
Pożar suchej trawy przy ul. Księdza CzerwionkiŁącznie trzy zastępy interweniowały przy dzisiejszym pożarze suchej trawy, który zgłoszony został strażakom około godz. 15:35 na ul. Księdza Czerwionki w Kolonowskiem. W panującym upale podano dwa prądy wody w natarciu i jeden w obronie pobliskich zabudowań. Ogień objął 20 arów suchej trawy a nasze działania trwały godzinę.

Blokujące przejazd drzewo przy ul. Polnej

Dodano : 27/07/2015
Blokujące przejazd drzewo przy ul. PolnejW poniedziałkowy wieczór chwilę przed godz. 21:00 zostaliśmy zadysponowani na ul. Polną w Kolonowskiem (Fosowskie). Na miejscu zdarzenia zgodnie z treścią zgłoszenia zastaliśmy powalone drzewo blokujące znaczną część drogi, jednocześnie uniemożliwiając przejazd. Pocięte przez nas gałęzie zostały usunięte z drogi aby nie zagrażały bezpieczeństwu.

Nadłamane drzewo w parku przy ul. Prostej

Dodano : 24/07/2015
Nadłamane drzewo w parku przy ul. ProstejNadłamane drzewo w parku przy ul. Prostej w Kolonowskiem było przyczyną alarmu, który dzisiaj (24 lipca) zwołał strażaków o godz. 11:40 do remizy. Prawdopodobnie do tego zdarzenia mogły przyczynić się silne wiatry panujące w ostatnich dniach. Tylko wczoraj na terenie naszej gminy zanotowano trzy wyjazdy jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej do powalonych drzew, które zagrażały bezpieczeństwu (Fosowskie, Staniszcze Małe).

Pożar podkładów kolejowych w Kolonowskiem

Dodano : 23/07/2015
Pożar podkładów kolejowych w KolonowskiemW czwartek, 23 lipca o godz. 9:36 zostaliśmy wezwani do pożaru podkładów kolejowych na stacji PKP przy ul. Kolejowej w Kolonowskiem. W sile sześciu ratowników po rozwinięciu kilku odcinków węża niewielkie zagrożenie opanowano a wezwany do pomocy zastęp z jednostki OSP Staniszcze Wielkie nie był potrzebny. Po 30 minutach działań wróciliśmy do bazy.

Wypadek na DW-463

Dodano : 26/06/2015
Wypadek na DW-463Do groźnie wyglądającego wypadku doszło o godz. 6:30 na drodze wojewódzkiej nr 463 pomiędzy miejscowościami Staniszcze Małe a Krasiejów. W momencie dojazdu naszego zastępu Skoda leżała na dachu w przydrożnym rowie. Kierujący sam opuścił pojazd i po oględzinach został zabrany do szpitala. Prawdopodobnie po długiej podróży kierujący Mazdą na niemieckich tablicach mężczyzna mógł stracić panowanie i doszło do zderzenia.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u