Statystyka zdarzeń 2018
pożary - 24
miejscowe zagrożenia - 19
fałszywe alarmy - 2
Razem : 45

Statystyka zdarzeń 2019
pożary - 3
miejscowe zagrożenia - 13
fałszywe alarmy - 0
Razem : 16

1% - To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
Przekaż część podatku na nowy sprzęt. Uratuj komuś życie.
NUMER KRS : 0000116212 (Wzór 1%)
CEL SZCZEGÓŁOWY 1% : OSP Kolonowskie, ul. Leśna 6b, 47-110 Kolonowskie
Kolejna zbiórka białego szkła planowana jest na 30 marca od godz. 10:00.
Dziękujemy za wsparcie naszej działalności!

Dachowanie Chevroleta na DW-463

Dodano : 17/12/2015
Dachowanie Chevroleta na DW-463Niekorzystne warunki panujące od samego rana na naszych drogach prawdopodobnie przyczyniły się do dachowania samochodu osobowego o którym informacja wpłynęła do nas w czwartkowy poranek przed godz. 7:30. Szczęśliwie nie potwierdziła się wstępna treść zgłoszenia mówiąca o dwóch osobach zakleszczonych w pojeździe, a podróżującym pomocy udzieliło Pogotowie Ratunkowe. W drodze powrotnej napotkaliśmy na kolejny samochód, który wpadł do rowu.

Kolizja dwóch samochodów osobowych

Dodano : 16/12/2015
Kolizja dwóch samochodów osobowychDo niegroźnej kolizji dwóch samochodów osobowych marki BMW i Volkswagen zostaliśmy wezwani dzisiaj o godz. 10:40. Na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Opolskiej w Kolonowskiem gdzie doszło do zderzenia szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia - w tym całkowitym zablokowaniu ruchu na czas prowadzonych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa ratownikom.

Czwartkowe ćwiczenia na terenie zakładu Packprofil

Dodano : 16/12/2015
Czwartkowe ćwiczenia na terenie zakładu PackprofilW czwartkowy wieczór (10 grudnia) na terenie zakładu Packprofil zostały przeprowadzone ćwiczenia jednostek OSP z terenu gminy Kolonowskie. Jednym z elementów działań ratowniczo-gaśniczych była ewakuacja poszkodowanych podczas zdarzenia strażaków. Na koniec omówione zostały wszystkie błędy, które w przyszłości należy mieć na uwadze. Do fikcyjnego zdarzenia dojechał również zastęp JRG.

Drzewo na DW463

Dodano : 30/11/2015
Drzewo na DW463W poniedziałek, zaraz po godz. 7:00 otrzymaliśmy informację o przewróconym na jezdnię drzewie pomiędzy miejscowością Kolonowskie a skrzyżowaniem dróg Staniszcze Małe - Myślina. Na miejscu zastaliśmy niebezpiecznie wystające drobne gałęzie, które w kilka minut zostały sprawnie usunięte. W czasie prowadzenia działań nie było utrudnień w ruchu.

Ćwiczenia sprawdzające gotowość

Dodano : 24/11/2015
Ćwiczenia sprawdzające gotowość24 listopada o godz. 9:57 została przeprowadzona próba alarmowania do zdarzenia zakładającego pożar na terenie zakładu UNIMOT Zawadzkie specjalizującego się w obrocie gazem płynnym, gazem ziemnym, biopaliwami oraz olejem napędowym. OSP Kolonowskie zgłosiło gotowość do wyjazdu w pięcioosobowym składzie - w tym jeden kierowca oraz trzech uprawnionych dowódców.

Drzewa zagrażające bezpieczeństwu

Dodano : 21/11/2015
Drzewa zagrażające bezpieczeństwuSilne wiatry jakie miały miejsce na początku tego tygodnia były prawdopodobną przyczyną środowego wyjazdu naszej jednostki. Około godz. 13:40 pięciu ochotników zaalarmowanych dźwiękiem syreny oraz systemem powiadamiania SMS, zgodnie z treścią zgłoszenia udało się na drogę wojewódzką nr 463 (kierunek Zawadzkie) aby usunąć zagrażające bezpieczeństwu połamane drzewa.

Oświetlenie miejsca przy tragicznym wypadku

Dodano : 13/11/2015
Oświetlenie miejsca przy tragicznym wypadkuW związku z tragicznym wypadkiem do którego doszło na terenie leśnym pomiędzy Kolonowskiem a Kolejką we wtorek o godz. 17:02 zostaliśmy zadysponowani do oświetlenia miejsca pracy prokuratury oraz Państwowej Inspekcji Pracy. Wcześniej z racji lokalizacji miejsca zdarzenia na pograniczu dwóch powiatów na miejsce wezwano OSP Dobrodzień i JRG Olesno. Więcej informacji oraz zdjęcia na stronie www.osp.dobrodzien.pl

Pożar trawy przy ul. Fabrycznej w Kolonowskiem

Dodano : 31/08/2015
Pożar trawy przy ul. Fabrycznej w KolonowskiemZgłoszenie, które otrzymaliśmy przed godz. 16:00 dotyczyło pożaru trawy przy ul. Fabrycznej. Szybko rozprzestrzeniający się ogień stwarzał zagrożenie dla prywatnej posesji oraz terenu szkoły podstawowej. Sporym utrudnieniem w czasie dojazdu do miejsca zdarzenia okazały się zamknięte z dużym wyprzedzeniem szlabany na przejeździe kolejowym, które pomimo alarmowej jazdy w obecności dróżnika nie zostały nam podniesione.

Pożar mieszkania i pożar nieużytków

Dodano : 16/08/2015
Pożar mieszkania - ZawadzkieO godz. 6:41 alarmowo jeden z naszych zastępów udał się do miejscowości Zawadzkie by wspierać tam działania strażaków przy pożarze w budynku wielorodzinnym. Szczegółowe informacje oraz zdjęcia na stronie PSP woj. opolskiego : http://psp.opole.pl/aktualnosci/pozar-poddasza-w-budynku-wielorodzinnym/ Dzień wcześniej w godzinach wieczornych odnotowano zgłoszenie o pożarze nieużytków na ul. Długiej w Kolonowskiem.

Szerszenie zagrażające bezpieczeństwu dzieci

Dodano : 12/08/2015
Szerszenie zagrażające bezpieczeństwu dzieciZagrażające bezpieczeństwu bawiących się dzieci gniazdo szerszeni zlokalizowane przy budynku mieszkalnym na ul. 1-go Maja było powodem naszego dzisiejszego wyjazdu o godz. 18:40. Po potwierdzeniu zgłoszenia ratownicy w specjalnych kombinezonach ochronnych z wykorzystaniem środków do zwalczania os i szerszeni przystąpili do działań mających na celu zlikwidowanie niebezpieczeństwa.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
<< Poprzednia strona   Następna strona >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Związek OSP RPOchotnicza Straż Pożarna
ul. Leśna 6 B
47-110 Kolonowskie
- woj. opolskie -

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!
Już od ponad 110 lat...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonowskiem powstała w 1907 roku. Od 1995 roku jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie, na swoim wyposażeniu posiada dwa średnie samochody, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Przy jednostce OSP Kolonowskie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Partnerską jednostką jest F.Fw. Beilrode (Niemcy).

Herb Gminy KolonowskieKolonowskie - miejscowość położona w województwie opolskim, nad rzeką Mała Panew, gdzie na terenie gminy funkcjonuje pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krok ku bezpieczeństwu - portal psp.opole.pl

Wiadomości z okolic...
Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie
O!Polskie Ratownictwo - Opolszczyzna
24opole.pl - Opolski Serwis Informacyjny


Kampania "Czad i ogień..."
Informacje na stronie KG PSP
Ulotka CZAD I OGIEŃ
Prezentacja multimedialna
© 2006-2012 Wszelkie prawa zastrzeżone! - OSP Kolonowskie
Ranking stron pożarniczych - oddaj swój głos!
MoMan - Akcesoria tuningowe, podświetlane tabliczki LED.
Najlepszy hosting, Tanie domeny internetowe, Statystyki Stat4u